Skocz do zawartości

[uchwyt] Uchwyt na telefon z power bankiem lub inny patent


1938

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę z telefonem i potrzebuję zasilać zarówno telefon i kamerkę. Szukam solidnego uchwytu na telefon z power bankiem, który ma 2 wyjścia. Inna opcja to osobny power bank lub jakieś mocowanie, mała torebka np. na górną rurę lub pod mostek, gdzie włożę zwykły power bank i wyprowadzę 2 kabelki. Możecie coś polecić?

Dla starszych, mniejszych telefonów prawdopodobnie uchwyt Topeak z power bankiem pod spodem.

Dla nowszych, z ekranami większymi niż 6" czego używacie?

Pomysły typu przymocować power banka do ramy opaską uciskową odpadają zwłaszcza w MTB. Torby na górną rurę - korzystałem z takiego rozwiązania, jednak nie jest to zbyt wygodne, uderza się kolanami, a kable lubią się wypinać. Stosujecie jakieś inne patenty?

Niestety jeśli to jest jakaś dłuższa wyprawa lub dłuższy maraton, to telefon z włączonym ekranem padnie szybko, a kamerka wytrzyma max 1,5h.

Cel jest taki, aby telefon mógł posłużyć za komputerek i mapy w jednym (ekran cały czas włączony) i dało się nagrywać dłużej niż godzinę.

 

Edit: Przy okazji możecie wymienić solidnych producentów, bo Internet zalany jest tanim chłamem. Z tych, co pamiętam, to: Topeak, QuadLock, SKS.

Edytowane przez 1938
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by wykonywać chyba skoki żeby klata walnąć w kiere i uchwyt .a jak ktoś tak skacze to po co komu uchwyt na tel . Gleba jest przeważnie bokiem nie powinieneś się z nim spotkać 😃😃😃😃 No ja uprawiam kolarstwo romantyczne 😀 jeżdżę lasy ,szutry, polne drogi , rozglądam się wokół, używam nawi z tel. Bardzo wygodny mocny przydatny uchwyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy chwila nieuwagi i nawet na postoju, czy podczas ruszania może się sporo wydarzyć.

Objedzie Ci ręka, czy pęknie Ci łańcuch podczas mocniejszego nacisku i gotowe.

Jasne, że może się to nigdy nie zdarzyć, ale wystarczy raz.

Ja jak wsiadam do samochodu to nie myślę cały czas o tym, że mogę walnąć twarzą czy klatką w kierownicę, ale jak wydzwonię w drzewo to na pewno ucieszy mnie fakt, że przede mną jest poduszka zamiast kolczatki ;)

Problem w tym, że te uchwyty są aż za solidne, a przede wszystkim są zbyt solidnie przymocowane.

W razie uderzenia coś się złamie na pewno, ale nie będzie to ten uchwyt ;)

Nawet jeżeli nie zrobisz krzywdy sam sobie, to choćby wtedy gdy rower się przewraca, lepiej aby ten uchwyt miał prawo się przekręcić lub nawet złamać nie łamiąc telefonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też Fidlock Vacuum. Coś podobnego do QuadLocka:

https://www.fidlock.com/consumer/vacuum/?lang=en

Kumpel miał Spigena i chwalił, co prawda za długo nie pojeździł, bo przeszedł na nawigacje :

https://www.spigen.pl/en/products/bicycle-mount-spigen-gearlock-mf100-out-front-holder-for-mobile-phone-for-bicycle-43955

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciek.B napisał:

Wystarczy chwila nieuwagi i nawet na postoju, czy podczas ruszania może się sporo wydarzyć.

Objedzie Ci ręka, czy pęknie Ci łańcuch podczas mocniejszego nacisku i gotowe.

Jasne, że może się to nigdy nie zdarzyć, ale wystarczy raz.

Ja jak wsiadam do samochodu to nie myślę cały czas o tym, że mogę walnąć twarzą czy klatką w kierownicę, ale jak wydzwonię w drzewo to na pewno ucieszy mnie fakt, że przede mną jest poduszka zamiast kolczatki ;)

Problem w tym, że te uchwyty są aż za solidne, a przede wszystkim są zbyt solidnie przymocowane.

W razie uderzenia coś się złamie na pewno, ale nie będzie to ten uchwyt ;)

Nawet jeżeli nie zrobisz krzywdy sam sobie, to choćby wtedy gdy rower się przewraca, lepiej aby ten uchwyt miał prawo się przekręcić lub nawet złamać nie łamiąc telefonu.

 

 

 

Może i tak .ale jakbym miał tak do wszystkiego podchodzić to bym nie wychodził z domu 😀😀😀 

 

Uchwyt dobrze trzyma tel .ma różne ustawienia poziomo pionowo .Góra dół. Jest ok 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...