Skocz do zawartości

[Tarcie hamulców przód] Ocieranie o okładziny


irowerem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jest o tym sporo tematów, jednak nie znalazłem odpowiedzi jak do tej pory, rower romet orkan 9M hamulce Shimano BL-MT501 hydrauliczny

Robiłem sposobem z hamowaniem i dokręcaniem śrubek na przemian, próbowałem dokręcać na tle białej kartki tak, żeby była szczelina po obu stronach jednak - ocieranie nadal jest i to takie nie akceptowalne czyli hamuje koło (koło zatrzymuje po kilku obrotach gdy nim przekręcę ręką).

Co zauważyłem - jak poluzuje zaciski tak, że jest większa szpara to tarcza chodzi od lewej do prawej okładziny, tak samo dzieje się, jak dokręce śrubki - czyli jedyny moment gdy tarcza nie obciera to wtedy gdy znajduje się w położeniu między okładzinami hamulca. Rower i tarcza jest nowy.

Czy da się to jakoś wyregulować? Myślałem czy by nie powiększyć tej szczeliny ale czy to dobry pomysł i czy w ogóle się da? Skoro to jest nowe to raczej nie powinno się tego robić?

Druga sprawa to koło, które jest tam w przodzie sam montowałem na zacisk qr, siedzi mocno(próbowałem słabiej zapinać ale efekt ten sam), nie bije na boki, nie ma luzów, pytanie czy to normalne, że ta tarcza tak chodzi? 

Jechać normalnie się da i słychać to podczas jazdy szczególnie jak nie pedałuję, pytanie co mogę zrobić, żeby ocieranie było minimalne (to nowy hamulec więc pewnie się dotrze)

 

Jeszcze takie pytanie częściowo związane z tematem - klamki hamulców można pocisnąc palcem w przód czy to tak powinno być? Mam też shimano bl 401 i tam nie da się tak zrobić

Edytowane przez irowerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...