Skocz do zawartości

[rower] "Przełajka" - czego szukać?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dać barankowi jeszcze jedną szansę, ale nijak nie potrafię się zdecydować w którą stronę pójść, i czego szukać. 

Rower ma być do jazdy po asfalcie/szutrze, na dystansie 100-150km, generalnie jednodniowe wycieczki.

Opona 28-32c, ale miejsce na błotniki, mocowania koszyków na widelcu, bagażnika etc. mile widziane - bo może w końcu wypali jakaś dłuższa wycieczka wakacyjna. 

Dotychczas miałem dwa dłuższe romanse z ramami szosowymi - Cotic Escapade, Holdsworth Stelvio, przy czym ten drugi jeździł z byczymi rogami/prostą kierownicą - jako rower do pracy. Ale czułem że z barankiem byłoby lepiej. Z kolei Cotic na pewno było za długi - choć 56-tka pasowała na moje 180cm. 

Z rowerów które zapamiętałem pozytywnie po jakiś jazdach diagnostycznych przed/po ich wizycie w serwisie - Trek Checkpoint, Cannondale Caadx/Synapse. Ale to przelotne romanse, więc mogły nie być miarodajne. 

Rowery które lubię na co dzień: Orbea Carpe i decathlonowy Elops Single Speed. 

Pierwszą myślą było szukanie właśnie jakiejś przełajki, takie typowe CX - z racji  tego że moje dwa zwrotne mieszczuchy są im chyba najbliższe. Z drugiej strony - choć jeżdżę nimi do kilkudziesięciu km to nie wiem jak byłoby dalej. Najwięcej do myślenia dał mi Elops - bo pasuje mi ta rama jak ulał, i fajnie byłoby "przenieść skalę" na coś innego. 

Na górze listy jest Marin Nicasio 2 - opisany jako gravel, ale na papierze jak Trek Domane - typowy endurance, rama którą wiele osób chwali. 

Gdzieś tam przewija się także Orbea Terra, Cannondale Synapse. 

Rama alu/stal, widelec raczej karbon. Osprzęt nieistotny, i tak go pewnie od razu pozmieniam. 

Potraficie jakoś mnie nakierować w poszukiwaniach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w stronę cube'a gdzie masz w sumie dwie ciekawe opcje. Jedną jest attain, niby szosa ale przełajowe 33c zmieści, np. https://www.olx.pl/d/oferta/cube-attain-disc-simano-tiagra-x10-kola-28-przelaj-CID767-IDSfAY8.html  a druga nuroad i tutaj, jeśli rzeczywiście ci to potrzebne, były wersje z fabrycznymi błotnikami https://www.olx.pl/d/oferta/cube-nuroad-rozm-56-2022r-gravel-jak-nowy-bez-rysy-CID767-IDSfr7i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, panSocjolog napisał:

może po prostu Triban 500/520

Do Tribana nie jestem przekonany. Sporo o braku sztywności ich ram czytałem, jak zobaczyłem jak się gną w trenażerach to też dało mi to do myślenia. Mądrze napisał to kiedyś @kazafaza - nie tylko geometria ma znaczenie, kształt, materiał rurek itd. również. 

Kaziu - niestety, kolano mam wstępnie zdiagnozowane i niestety wszelkie przeciążanie nie wchodzi w grę. :( Więc Elopsik dostanie Sturmeya - zamiast singla, a na dłuższe trasy trzeba psierzutki i już. Ale i tak ta rama jest super przy krótki mostku i prostej kierownicy - baranek zburzyłby wszystko. 

@Mihau_ popatrzę, nigdzie ich nie spotkałem więc omijałem tę markę. Geometrią patrząc w tabelki trochę się różnią. W którą byś celował na moim miejscu?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...