Skocz do zawartości

[cnSPOKE] kola 28 cali - pytanie do fachowców


Mtalamu

Rekomendowane odpowiedzi

Na fakturze za koła mam taki opis:

szprychy srebrne cnSPOKE stal nierdzewna 18/8, walcowane, 2.0/2.0/2.0mm, 14G

 

Nijak nie moge znależć takich w internecie. Naturalnie potrzebuje dokładnie takich samych, kika sztuk na zapas.

Będę wdzieczny za wskazówki lub wrecz linki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sky87 napisał:

Najłatwiej odróżnić magnesem, nierdzewka nie przyklei się do magnesu

Nie jestem specem od szprych, ale stal nierdzewna może przyciągać magnez...czyli jest ferromagnetyczna. Wszystko zależy od jej struktury. Jaki dokładnie rodzaj używany jest do produkcji szprych...tego nie wiem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mtalamu napisał:

przód 292, a tył 288/290 ?

Jak najbardziej możliwe. 

Metody z magnesami itd - pierwsze słyszę. Zamawiasz nierdzewne, dostajesz nierdzewne, w jakich Wy czasach żyjecie, komuny czy co? Nie słyszałem żeby komuś wciskali inne szprychy, zwłaszcza jak w necie kupuje. 

Wizualnie nierdzewka i ocynk różni się na tyle że nie ma problemu z ich odróżnieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda z magnesem w przypadku szprych jest niezawodna, bo akurat ten gatunek stali nierdzewnej stosowany do ich produkcji faktycznie się magnesu nie trzyma (może jakąś śladową siłą),  a te ocynkowane i chromowane już tak. Różnica jest nie do przeoczenia. Sprawdzałem tak szprychy różnych producentów i zawsze tak było. Na oko ocynk od nierdzewki łatwo odróżnić (inny rodzaj połysku), ale już chromowaną od nierdzewki trudniej, a magnes bez problemu to pokazuje.

CnSpoke chyba nie robi szprych ocynkowanych, przynajmniej ja nie widziałem. To co jest w handlu to zawsze nierdzewki.

Szprycha Z Nyplem Cn Spoke Srebrna 27,5/28/29", SZPRYCHY e-bmx.pl

   

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikujję 

9 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

, w jakich Wy czasach żyjecie, komuny czy co?

Tak w ogóle to jest nadrzedna reguła od 30 lat w Polsce. Marekting rzadzi od produkcji,  po srzedaz. Od kawy,  pląby dentystyczne ( mój dentysta, NB pracuje też naukowo, mówi wprost, oszukuja na specyfikacji, jest nie wszystko co trzeba podane, co rok są gorszej jakości) a nawet po systemy komputerowe, czesci zamienne.Absolunie wszystko,  moze z nielicznymi wyjatkami. Klient musi sie zanc inaczej zrobią z nim co chca. Ungrade klienta, cykl życia poduktu (czyli jest tak zrobiony abyś musiał u nich kupić niedługo) i inne cikeawe okreslenia. Moge podawąc dziesiaki przykładów.  Nawet z naszej działki. Rok temu kupołwam koła. Radzięlm sie Was tutaj, (NB dzięki min. @MikeSkywalker  za porady) i potem zadawałem pytania tym co mieli mi je zrobić, Jak przyszło do konkretów zamilki, ale ja juz sie doimyśliłem dlaczego Albo zamiast  konkretnej odpowiedzi,- "Wie Pan dla kogo  robiliśmy koła?!, U nas to kosztuje". sic! Tylko za co mam płacić?!. Za to ze u nich robił koła sam "Prezydent"  i J.W. BRADZO Znany Aktor 🤣Odpadli z listy,

Został tylko T. Gomółka,  https://blackcatwheels.pl. NIe tylko że nie odpadł na pytaniach , to rozmowa była z nim konktrena i przyjemna. Po kiilku tysiacach km mogę potwierdzić, że TO DOBRE KOŁA . i 1.5  razy tańsze od tych co  "nie takie rzeczy robiliii nie dla byle kogo" ale na gorszym sprzęcie niż Pan Tomasz. 

 

@marvelo Po Prostu super Jest link na którym mam to co potrzebuję

Edytowane przez Mtalamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy różne  długosci szprych p. powyżej ( przód 292, a tył 288/290 ?")   wynikają tylko z długości kołnierza?   Obrecze te same, a różne szprychy?... Jak to sprawdzić? 

" nie może być identycznych szprych jak są różne kołnierze i odległości kołnierza do środka osi piasty". Tylko. albo aż tyle udało mi sie wiciągnać  od dostwacy tych kół (inny niż P.Tomasz), ale nie ma już takich szprych jak potrzebuję . Wiadomo, wtedy wzybywał  sie zapasów, a czas juz upłynął. Robi z  innych. 

Edytowane przez Mtalamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kalkulatory 

https://www.pro-bike.pl/spoke-calc/index-old.html

https://www.sapim.be/kalkulator-dlugosci-szprych

I to z nich dowiadujesz się jakich szprych masz użyć. Potrzebujesz znać średnicę obręczy, wysokość kołnierzy, rozstaw kołnierzy - to w sumie najważniejsze. 

Wyobraź sobie że szprycha kończy się głębiej/płycej w obręczy, albo że kołnierz piasty jest bliżej/dalej środka - to pozwala sobie uzmysłowić skąd te różne długości. 

Piasty przednie, i to zwykle te nie pod tarczę mają szprychy jednej długości, przód pod tarczę i tył mają dwie. 

Polecam "Sztukę serwisowania roweru" Zinna. Wszystko rozjaśnia :)

Edytowane przez MikeSkywalker
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...