Skocz do zawartości

[Suporty] Video: czym się różnią uszczelnienia w suportach? Rozebrałem popularne modele.


Nial

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.12.2022 o 22:41, Dokumosa napisał:

Przecież bb-mt800 i szosowe ultegry sm-bbr60 mają dokładnie te same miski i ten sam typ klucza. Pewnie chodziło Ci o to, że xtr sm-bb93 i ultegra bb-r9100 mają znowu wspólne miski i klucz inny niż mt800 i r60 i jeszcze inny niż niższe grupy mtb i szosowe (deore, tiagra, sora...). Tym samym shumano ma 3 typy kluczy do suportów "ht2". Osobiście dla mnie różnica żadna.

Tak, napisałem skrótem myślowym. Dla mnie też żadna różnica, ale bezsensowna w przypadku 1 producenta. I co jakiś czas ktoś się dziwi, że ma przecież klucz Shimano, a potrzebuje inny bo kupił sobie nowy wkład. Natomiast taka praktyka była spotykana u Japończyków już dawno i często w wyższych grupach były niestandardowe klucze (np. niektóre Octalinki XTR i Dura-Ace).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2022 o 19:26, Nial napisał:

A ja właśnie te plastikowe klucze i przejściówki lubię. Miski się z zewnątrz nie rysują przy dokręcaniu ;) Świetna dyskusja panowie, dzięki.

 

Ja też jestem zwolennikiem a wręcz fanem rozwiązania w MT800. Najmniejszego nawet śladu nie ma na suporcie po wkręceniu, a sam wkład jest genialny pod kątem relacji cena/jakość. W accencie BB EX PRO musiałem grzebać, kręcił się tak sobie, nędzny produkt. MT800 kręci się ze mną już dwa lata i korba nadal obraca się przepięknie, czuć lekki miodek, ale obraca się leciutko i jest sztywniej zamocowana niż w accencie przez jego nędzne plasticzane adapterki.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2022 o 19:17, sznib napisał:

W filmiku najbardziej atrakcyjnie prezentuje się MT800. Ale to do momentu jak się nie zobaczy montażu:

Oczywiście Shimano musiało odwalić i zrobić miski w niestandardowym wymiarze, przykręcane plastikowym adapterem, który po kilku użyciach będzie pewnie do wymiany i leć, kupuj, płać im. Zresztą w komentarzach na Allegro ludzie piszą że już Shimano adaptera nie dodaje w komplecie z suportem, więc jego koszt trzeba doliczyć do ewentualnego zakupu...

Swoja drogą ciekawe jak wypada MT501 w porównaniu z MT800 i BB52?

Jak ktoś tak się zabiera do montażu suportu i przykręcenia go tym adapterem, to nie dziwię się, że mu się popsuł. :D W warunkach serwisowych zużywam jeden/dwa te adaptery rocznie. To nie kwestia ich wykonania, a sposobu używania :D

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...