Skocz do zawartości

[Siodełko do XC] Fizik Tempo Argo R5


tomasz777

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

czy takie są teraz standardy

Standardy od zawsze są i zawsze będą takie, że siodełko ma pasować do konkretnej dvpy a każdemu wygodnie na czym innym

To ty wiesz jaki masz rozstaw kości, to ty wiesz jaką masz pozycję na rowerze, ty wiesz czy wygodniej ci na siodełku z otworem czy bez i mając tego dobiera się modele siodełek do przetestowania a nie "z poleceń"

 

Mam tego fizika w rozmiarze 150 (długości ma jakieś 257), mi jest wygodnie. Na pewno pierwszym wrażeniem jest fakt, że jest stosunkowo śliskie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2022 o 17:02, tomasz777 napisał:

Witam szanownych kolegów.Czy ktoś miał doświadczenie z wyżej wymienionym siodełkiem?Ono jest szersze i krótsze,czy takie są teraz standardy?Warto przetestować?Czy postawić na standardowe długie siodło?

Cały czas chodzi mi o to,czy to siodełko jest warte przetestowania,bo może to totalna lipa.Mam 30 dni na przetestowanie siodełka,niepodoba się to zwracam,tak samo mam z butami.Siodelko ma w miarę przyzwoitą cenę, więc zainteresowałem się nim.Jest jeszcze wersja Vento Argo R5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie widzę absurdu.Przeczytaj dokładnie o co mi chodzi bo widzę że nie kumasz.Twoim zdaniem mam zamówić w sklepie 10 siedzeń w ciemno i je testować?Czy najpierw zapytać,co warto przetestować.Czytaj ze zrozumieniem.

1 minutę temu, tomasz777 napisał:

Absolutnie nie widzę absurdu.Przeczytaj dokładnie o co mi chodzi bo widzę że nie kumasz.Twoim zdaniem mam zamówić w sklepie 10 siedzeń w ciemno i je testować?Czy najpierw zapytać,co warto przetestować.Czytaj ze zrozumieniem.

Tak, chcę mieć przeslanki ,dlatego zadaję pytanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy najpierw zapytać,co warto przetestować.Czytaj ze zrozumieniem.

Ty czytaj ze zrozumieniem. Co z tego, że zapytasz skoro każdy ma inny tyłek. Jak ja np. mam rozstaw kości 130mm to ma mi być wygodnie na tym samym siodełku co gościowi mającemu 110mm? Ty w ogóle wiesz jaki masz rozstaw kości kulszowych? Gdybyś wiedział to byś nie pisał takich głupot o jakiś "teraźniejszych standardach". Mierzysz rozstaw, czy to w sklepie na dedykowanym przyrządzie czy samemu za pomocą choćby pianki florystycznej i masz jakiś punkt wyjścia, kupujesz czy tam wypożyczasz i testujesz, tak to działa

Cytat

.Twoim zdaniem mam zamówić w sklepie 10 siedzeń w ciemno i je testować?

Niektórzy po kilkadziesiąt modeli przerobili zanim trafili na to co ich satysfakcjinuje

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie standardowe jest długie,takie widzę w rowerach i takie posiadam.Zaintetesiwalem się krótszym,co jest dla mnie nowością,dlatego pytam tylko i wyłącznie o długość , ponieważ na dłuższym można przybrać więcej pozycji niż na krótszym.Nawet nie wspomniałem o szerokości i twardości,co jest indywidualną sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam to siodełko w Gravelu. Szerokość 150mm. Co do długości, to jak dla mnie jest dobrze. Ogólnie siodełko jest dość śliskie, w miarę wygodne, ale póki co zrobiłem na nim jednorazowo najwięcej ok 60km. Dla mnie i tak dużo wygodniejszy jest Brooks Narrow Imperial. Chociaż tego Fizika będę chciał przetestować na dłuższej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...