Skocz do zawartości

[opony] Tanie do 40 zł, wytrzymałe na przebicia, całoroczne


GPR

Rekomendowane odpowiedzi

Da się kupić oponę za 40 zł która byłaby dla mnie w sam raz i nadal kupiłbym opone poniżej nawet 40zł tyle że gdybym miał w tamtym czasie dobrą ofertę na dajmy na to Rubena Mitas to pewnie nie wybrałbym na szosę tej Kendy. Na bezdroża, do lasu Kenda jak najbardziej ale na szosę nie koniecznie. Jednak może za duże te wypustki.

Edytowane przez GPR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Właśnie fajny bieżnik widziałem. Właśnie takiego szukałem na tylnie koło. Nadaje sie na drogę rowerową ale tez i do parki i szutru a i kałuży sie nie będzie bać.

Cu0P5rA.jpg

Na boku był napis Samson ale nigdzie nie mogę znaleźć. Dość podobne do moich poprzednich Schwalbe Land Cruiser

 

 

Edytowane przez GPR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Przed zimą trzeba je dokładnie umyć, wysuszyć, dokładnie wysmarować wazeliną, opakować w całun oraz trzymać w równej temperaturze 19,5°C i wilgotności max 28% schowane w szafie pancernej razem z innymi niebezpiecznymi przedmiotami jak broń długa. 😉

Bo widzisz. "Dbać" nie musi czasem oznaczać jakiejś konkretnej pielęgnacji.

Oczywiście pewne domieszki są np bardziej trwałe na ścieranie ale śliskie, inne miękkie, mniej trwałe za to dobrze trzymają sie powierzchni. I też pewnie któreś z nich po prostu sa bardziej na coś podatne. Nie jestem specjalistą by wiedzieć jakie to domieszki i na co dokładnie podatne. Może chodzi o niskie temperatury, może o wysokie, może też jest z nimi jak ze skórzanymi butami i pękają od soli gdy jeździ sie w zimę w śniegu i wstawi sie je do wilgotnej komórki gdzie sól na nie dłużej zadziała.

Raz wyjechałem w większy śnieg i rower przeleżakował miesiąc w komórce. Gdy chciałem nim znów wyjechać ujrzałem że zarówno łańcuch jak i wolnobieg jest cały w rdzy. Komórka była nieogrzewana, najwidoczniej tez wilgotna i nie było przewiewu by metal wysechł więc wdała się korozja.

Także może niektórym gumy pękają bo trzymają je w innych, niesprzyjających warunkach. I wcale nie jest powiedziane że to zła guma i zły producent. Tak jak np nie można slików winić że się bardziej ślizgają w deszczu. Problemem jest tu ewentualnie brak informacji o składzie gumy oraz formie użytkowania/przechowywania.

Na forum nie raz były domysły czemu niektórym dane opony pekają a innym te same nie popękały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rudą zimą nie ma mocnych i gwarantuję, że jeżeli byś tak samo zostawił rower ale w mieszkaniu, to tak samo by zardzewiał.
Łańcuch trzeba po prostu smarować, można też wspomóc się kupując niklowany, który wolniej koroduje.
Wolnobieg olać i tak się wytrze, grunt żeby woda nie stała w łożyskach.

A opony popękały bo się zestarzały lub ktoś trzymał na słońcu lub po prostu kiepski materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GPR napisał:

Także może niektórym gumy pękają bo trzymają je w innych, niesprzyjających warunkach. I wcale nie jest powiedziane że to zła guma i zły producent. Tak jak np nie można slików winić że się bardziej ślizgają w deszczu. Problemem jest tu ewentualnie brak informacji o składzie gumy oraz formie użytkowania/przechowywania.

Jest powiedziane. Jak pęka to na 99% zła guma, czyli zwykle producent.

Nijak się ma porównanie do dbania o napęd...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...