Skocz do zawartości

[Pedały] m520 czy Look x- track


Thomass13

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Thomass13 napisał:

Pedały Look mi przyszły powiemmze wyglądają naprawdę ładnie. Teraz jedno zasadnicze pytanie który to jest lewy a który prawy? Szukam jakiegoś oznaczenia i nigdzie nic mi nie pisze.

 

25 minut temu, Tomek595 napisał:

Popatrz na gwinty...

Oznaczenie jest, ale mało kto o nim wie.

Przy samym gwincie jest kołnierz. Jeden pedał ma na nim rowek, drugi nie. Który jest który, nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem inaczej po prostu porównałem gwinty SPD m520 prawego i lewego które się zepsuły. Dla pewności odkręciłem SPD m520 z MTB i zobaczyłem jak się to wkręca. Kurde takie rzeczy niby proste a nie robi się tego na co dzień. Wszystko sprężone zostało poprawnie zrobiłem tylko krótki test ok. 7 km rowerkiem i bezproblemu mi się z butów Shimano z blokami od Shimano wpina i wypina. Nawet regulacji nie robię nie ma sensu. Działa lekko wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę temat odkopany i do tablicy zawołany. Moja opinia jest pozytywna. Cały sezon kręcone zrobione ok 3000 km. Nie złapały luzu żadnego a same kręcą się gładko. Jak dla mnie jest komfortowo ze względu na szerszą powierzchnię podparcia stopy. Na dłuższe wycieczki się to sprawdza. Najdłuższa trasa jaką jechałem to 165 km. Są kompatybilne z blokami od Shimano. Nigdy się nie zdarzyło żeby był problem z wypięciem a takie opinie czytałem. Tylko ja je kupowałem w PL a nie ściągane z Aliexpress. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z racji tego, że m.in ten temat pomógł mi podjąć rok temu decyzję co do pedałów, a teraz dziwnym zbiegiem okoliczności ponownie tutaj trafiłem, dorzucę od siebie 3 grosze. 
Po przejechaniu ponad 4k km, śmiało mogę polecić looki x-track. Kupiłem je w wersji podstawowej, jeździłem w różnych warunkach, od 0 st do 35, przy patelni, a zdarzało się niestety w deszczu. Jedyne co musiałem robić, to ze dwa razy wlać na sprężynę w prawym pedale kilka kropelek zwykłego smaru do łańcucha, bo coś delikatnie skrzypiało co kilka machnięć. Poza tym dosłownie zero serwisu. Obecnie się zastanawiam co z nimi zrobić, ponieważ dostałem w prezencie time'y xpresso 4, które ujeżdżam od kilku tygodni na chomiku. W drugim rowerze za to mam platformy, a ze wszystkich względów nie ma sensu w nim montować SPD. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...