Skocz do zawartości

[Pedały] m520 czy Look x- track


Thomass13

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się szanownego grona doradzić które spd kupić lepiej. Jak w tytule 2 typy klasyk czyli :

https://allegro.pl/oferta/pedaly-shimano-spd-pd-m520-bloki-mtb-czarne-12192109282?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=ODI1Yjk5ODYtNmE5Yi00YTg0LTk5YTYtYjViNTk5NWM2NWZlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=7ca3d297-0cef-4366-91ea-22bac59a6db1

czy jednak lepiej dołożyć parę dyszek i kupić takie na łożyskach maszynowych:

https://allegro.pl/oferta/look-pedaly-mtb-x-track-szare-bloki-11576429437

Czy oba modele współpracują z blokami które posiadam czyli SM -SH51??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedały Look kupione zobaczymy jak się sprawdzą czy będę na nich jeździł w szosie czy jednak do mtb je przełożę. Tym razem posłucham jak większość ludzi mi doradza. To tylko 50 zł więcej a przynajmniej cos nowego przetestuje. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie kupie? A to dlatego że muszę przejść z szosa jakieś 300 metrów od domu po kamienistej drodze gdzie typowe buty szosowe się do tego kompletnie nie nadają i gdzie jest podejście o wzniosie prawie 10 % na odcinku 100 metrów. Poza tym widziałem jak znajomi w typowo szosowych butach chodzą - DZIWNIE

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jeżeli raz spróbujesz pedałów szosowych na szosie, to nie będziesz chciał wracać do MTB.

No ale rozumiem problem i chyba jedyne rozwiązanie, to ewentualne nakładki na bloki.

Co do Look które zamówiłeś. Ustaw sobie je od razu na minimum, bo możesz być zaskoczony. Działają nieco inaczej niż Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jednak przy SPD MTB kupione nowe buty wiosna tego roku jako 2-gie i kolejne kupić za duże koszty. Może kiedyś kupię. Szosę mam dopiero od czerwca także człowiek początkujący w tej kwestii. Może kiedyś się na takie zdecyduje. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu próbuje tu przekazać, że miał problemy z wypięciem z Looka. Myślę, że mógł to być jakiś wadliwy model. Od ~1,5 roku jeżdżę na X-Track Race Carbon i ani razu mi się one nie zablokowały. Fajna jest w nich powierzchnia podparcia, kilka razy na szybko pojechałem w zwykłych butach i nie było walki o życie.

@Thomass13 będziesz Pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcesco raczej bym obstawiał buty, ale pewny na 100% nie jestem. Po zmniejszeniu napięcia sprężyny, problem ustał. Pytanie jakie buty ma autor i czy nie będzie miał podobnego problemu. Z Shimano takiego efektu nigdy nie miałem, mimo że sprężynę ustawiałem gdzieś na połowę zakresu. No ale nie ma co robić za wróżkę. Próbuj, bo ja ogólnie byłem z nich zadowolony.

Teraz sobie przypomniałem jedną rzecz. Zwróć uwagę na stan pedałów po odbiorze paczki. Siedzą one w pudełku dość luźno i u mnie po prostu się o siebie obijały. Były całe w odpryskach. Z jednej strony to tylko pedały, z drugiej, trochę głupio gdy nowy produkt jest już zniszczony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KNKS napisał:

To znaczy działa, czyli wpina i wypina, ale nie tak płynnie jak na oryginalnych blokach. I to nie jest moja odosobniona opinia.

Potwierdzam. Mam wersję Race. Na początku jeździłem na blokach Sh (w końcu miałem już przykręcone i ustawione). Wszystko było ok, ale tak jakby nie do końca. Po podmiance na oryginały,  Wszystko działa idealnie. Żadnych problemów z wpięciem i wpięciem z bloków. 

Fakt, sprężynę trzeba dobrze pod siebie ustawić - zwłaszcza na początku używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...