Skocz do zawartości
  • 0

Czy jest sens kupować "taniego" fulla


Gość basi

Pytanie

Hej, w zasadzie pytanie zawarłem w tytule, czy jest sens kupić "taniego" (o ile okolice 8+ tyś to tanio) fulla, coś ze stajni Marina, Dartmoora, Canyona lub np. Polygona ? Nie chce się tylko ograniczać do tych marek ale akurat kojarzę że Ci producenci mają sprzęt w interesującej mnie kwocie. 

Nie chciałbym przekroczyć 10 tyś, ale właśnie czy to ma sens tzn czy nie lepiej kupić hardtaila który za te same pieniądze powinien oferować lepszy osprzęt ? 

Celuję w rower z myślą głownie o wypadach w góry, pojeździłem trochę w tym roku na pożyczonym i złapałem bakcyla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Cytat

Jeżeli nie masz fetyszu jazdy na na twardupie, lub nie masz kasy/ochoty na serwis dąpierza i zawieszki, to przyzwoity full zawsze lepiej sobie radzi w terenie niż przyzwoity twardup.

No właśnie piszesz o przyzwoitym fullu, ale czy w tej kwocie uda się coś przyzwoitego trafić ? Np. taki Canyon Neuron 5 który z wyglądu bardzo mi się spodobał (dodatkowo jest przeceniony o tysiąc) ale nie znam się kompletnie na kwestii osprzętu. Czy może jednak szukać czegoś innego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja jestem fullo-fanem, ale jest poziom poniżej którego trzeba machnąć na fulla ręka i kupić HT. Ja mam fulla, ale kupił bym HT jeśli dostępny full nie spełnił by następujących warunków (myślę o jeździe w górach):

  • Widelec w regulacją tłumienia powrotu
  • Napęd, który daje przełożenie miękkie 1:1,6 (w lekkim HT albo z mocnym sercem można mieć ciut twardziej)
  • Dropper
  • Damper z regulacją tłumienia
  • Producent z jakąś sensowną jakością
  • Masa poniżej 15kg
  • Tarcze hydrauliczne
  • Geometria, która pasuje do planowanego zastosowania (np. nie full XT do bikeparków, albo ciężki kloc na całodzienne wycieczki )

Można roztrząsać kwestie sztywnych osi, tubeless, tapera, 1xX vs. 2xX - to są wszystko fajne sprawy, ale nie zabijają przyjemności z jazdy (wiem, bo kiedyś tego nie miałem). Chodzi o to, by nie kupić fulla tylko dlatego, że jest fullem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, Gość basi napisał:

No właśnie piszesz o przyzwoitym fullu, ale czy w tej kwocie uda się coś przyzwoitego trafić ? Np. taki Canyon Neuron 5 który z wyglądu bardzo mi się spodobał (dodatkowo jest przeceniony o tysiąc) ale nie znam się kompletnie na kwestii osprzętu. Czy może jednak szukać czegoś innego ? 

Przyzwoity -> nie z marketu. Z marszu, rower za te 6-7-8 tysi jest przyzwoity. Wbrew bajaniom fetyszystów.

EDIT:

@Wojcio dobrze pisze. Zawieszenie z regulacją powrotu na obu końcach, to taki prosty wyznacznik dobrego fulla. No ale - zawieszenie bez tej regulacji jest z definicji wadliwe.

Edytowane przez uzurpator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, chyba faktycznie w tej kwocie nie ma co szukać nic innego i kupić takiego dartmoora, aczkolwiek waga trochę mnie przeraża.

Ten pożyczony który miałem okazję używać ważył w okolicach 12 kg, tutaj dochodzi ponad 3 kg, ale skoro ma być entry level i nie drogo to chyba nie ma co wybrzydzać.

Jeszcze będąc w sklepie proponowali mi Polygon Siskiu D7 w obniżonej cenie za 8200 zł lub Polygon Siskiu T7 za 9500 zł, czy może warto iść w tę markę zamiast Dartmoora ?
Wagowo wychodzą podobnie więc to nie jest kryterium do rozważań :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Gość basista
23 godziny temu, uzurpator napisał:

przyzwoity full zawsze lepiej sobie radzi w terenie niż przyzwoity twardup.

Radzić to sobie może (lub nie) prowadzący tenże pojazd, full sam nie jedzie ;) IMHO pełno jest obecnie "kalectwa", które swoje techniczne braki próbuje rekompensować bajerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Kettler napisał:

A patrzyłeś na Canyony teraz mają jakaś promocje…

Tak, zastanawiałem się nad Canyon Neuron 5 (niestety nie jest w promocji), nie wiem o ile lepiej lub gorzej wypada on w stosunku do Polygonów czy Dartmoora no i obawiam się jeszcze jednego że mój wyjątkowy antytalent do czynności manualnych nie pozwoli mi go poskładać poprawnie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...