Skocz do zawartości

[przerzutka tył] 2x8 jak wyregulować do kasety 9s


seba8121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tytuł dziwny ale już tłumaczę, żona w tym roku stwierdziła, że chce szosę, więc zakupiłem jej na początek coś co nie wygeneruje dużych strat jeżeli się nie spodoba. Szosa się spodobała, idzie zima i co za tym idzie, trzeba będzie zapiąć w trenażer. Nie uśmiecha mi się kupować drugiego trenażera, więc będę przekładał rowery, z tym, że u mnie jest napęd 2x9 Sora, u żony 2x8 Claris. Myślałem kupić żonie grupe wyżej i po problemie, ale, że w przyszłym roku jest plan zmiany obu rowerów mało opłacalne. I teraz pytanie czy dam radę ustawić ten 8śmio rzędowy napęd jakoś sensownie do tej 9 rzędowej kasety ? Pomijać najwyższą zębatkę czy najniższą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ustawisz, odległości pomiędzy koronkami kasety są inne w 8 i 9 rzędowych napędach, zawsze gdzieś będzie rzęziło.

Ponadto łańcuch 8s jest szerszy niż 9s, więc może zahaczać o sąsiednie koronki na kasecie.

Jedyna sensowna opcja, żeby to działało to zmiana manetki, kasety i łańcucha.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sznib napisał:

Przerzutki 9 i 8sp są kompatybilne, zmieniać nie trzeba, ale manetki mają inny skok i wymienić trzeba.

Jest pewien trick, który pozwala "spowolnić" przerzutkę, czyli aby na jeden klik manetki 8-biegowej wychylała się tak, jakby była sterowana manetką 9-biegową. Wygląda to tak: 

https://images.app.goo.gl/JzmdapazyZ2o2ZiT9

Akurat tak się składa, że wydłużona w ten sposób dźwignia koryguje (w przybliżeniu, ale wystarczająco skutecznie) różnicę w odległościach pomiędzy zębatkami kaset 8 i 9-rzędowych.  

Warto spróbować.

Oczywiście jeden bieg z kasety stracimy, ale pozostałe powinny działać dość precyzyjnie.

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...