Skocz do zawartości

[opony] Opony semi-slick 28'' na asfalt i wymagający teren


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, może zbyt duży zakres wymagań, jednak  moze da się coś zestawić optymalnego. Obecnie użytkuję Smart Sam 28x1,6, w terenie są bardzo dobre, nawet po piachu da się przejechać, jednak na asfalcie mają nieco zbyt duże opory toczenia.

image.png.88bf2559c778c026bff79b70ee3e2d96.png

1. Schwalbe Smart Sam 28x1,6'' Cena ok. 80 zł, masa 555 g

Są też inne typy, które mnie interesują

2. Schwalbe CX Comp 28x1,5''

image.png.185b1d854ab0b9eacb1a303ac0f3d636.png

Cena ok. 60 zł, masa 550 g

3. Schwalbe Hurricane 28x1,6''

image.png.1124c6da59f1d0169138229a6bcfd740.png

Cena ok. 100 zł, masa 555 g

Jest też opcja, aby na tył założyć bardziej terenową, a na przód bardziej szosową

A może jakieś inne doradzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2022 o 07:17, Thomlodz napisał:

Jest też opcja, aby na tył założyć bardziej terenową, a na przód bardziej szosową

Dokładnie odwrotnie jak wspomniał @Alsew a @przemeg uzasadnił. Jak zakopiesz przód to koniec, jeśli przód wyjedzie to tyłem jakoś "wymyszkujesz".

Osobiście używam z przodu Cx comp 38c i z tyłu Silento 35c i da się tym szybko pojechać po asfalcie i nie zakopać w terenie, oczywiście zależy od ciśnienia no i od tego co nazywasz wymagającym terenem; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Thomlodz napisał:

Nie pisałem że ma być tanio

Budżetu nie określiłeś ale wrzucasz propozycje zwykłych drucianych opon w przedziale 60-100zl/szt więc wynika z tego że ma być tanio... Porządne opony kosztują kilka razy tyle.

A co ja proponuję? A co autor tematu miał na myśli pisząc o "wymagającym terenie"? Jazda tylko jak jest sucho czy na mokrym też? Jaki procentowy podział asfalt/teren? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...