Skocz do zawartości

[kompatybilność] XT i Sram nx


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dla potomnych bo ja przeryłem internet. W specu ze względu na hak lub niekompatybilność kasety - nie mam pojęcia - standardowa śruba B-tension regulująca odległość przerzutki od kasty jest za krótka (Sram NX ma centymetr dłuższą). Rozwiązanie za kilka złotych śruba M4x25mm  :) Jak by co mam w Poznaniu 24 sztuki ;]

 

https://allegro.pl/oferta/m4x25-sruba-imbusowa-walcowa-nierdzewna-a2-912-25-12431326004?snapshot=MjAyMi0wOC0xN1QyMjo1Mjo1My43MDZaO2J1eWVyOzZjNjE1OTMyYzE4NjEwOTk1YWU4Nzg1Njg5MDhmMjJhZTFmZDQ1MTA4ZWVjNDVjMjBkZDhiYzJmZTA5MDkyMTQ%3D

 

 

 

Edytowane przez EpicPoznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W którym specu? Nie spotkałem sie jeszcze żeby brakło śruby B w przerzutce w danej nazwijmy to rzędowości. Owszem, brakowało jak się starsze rozwiązania chciało zaadoptować.

Kasety nx i shimano różnią się konstrukcyjnie bo shimano jest na mikro splajna, i ma 10t , która lubi sie ukręcać, ale poza tym są ze sobą zamiennie kompatybilne ( o ile dysponujemy kołem oczywiście). Przerzutki tak samo - w komplecie z manetkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2022 o 08:48, Qbek84 napisał:

Będzie działać. Ja mam kasetę NX + łańcuch GX + przerzutkę XT + manetkę SRAM X01 i korbę SLX jeszcze z serii M7000.

Chciałem powiedzieć jedno. Taki zestaw częściowo będzie działać dobrze, ale nie w każdą stronę. Ostatnio złożyłem sobie podobny w crossie:

- Przerzutka M8000

- manetka GX 11

- Kaseta SLX 11-46

Generalnie to jest tak, że te systemy mają minimalne różnice między sobą i jak ustawimy przerzutkę żeby wrzucała z 11 na 13 i 15T przy dwukliku na raz to z 2 na 3 lub 3 na 4 bieg będzie miała problemy z zrzucaniem. Rozwiązaniem jest podłożenie podkładki 2-3mm pod mocowanie linki w przerzutce Shimano, co poprawi rozbieżności w indeksacji SRAM i Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sky87 napisał:

Można zdjęcie gdzie ta podkładka i co zmienia? Tak na przyszłość gdyby mi się rozpadła przerzutka gx :)

Pojechałem na urlop i nie mam dostępu do zdjęć, ale na przykładzie z neta na poniższym zdjęciu zaznaczam gdzie trzeba ją wstawić tj. między ramię przerzutki, a podkładkę od mocowania linki.

W skrócie taki mod w jakimś stopniu niweluje różnice w indeksacji SRAM-Shimano i przez całą kasetę naped działa elegancko. Ja jako podkładkę użyłem kawałka plastikowej spinki samochodowej o grubości ok 2-3mm

6qmmur.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...