Skocz do zawartości

[pobór do wojska]co robić?


Pikul

Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawdę są pracodawcy, którzy patrzą na kategorię wojskową, a są i tacy którzy mają to gdzieś.

 

Tak naprawde to nie ma obowiazku pracy, pracodawca wydziwia to ladnie sie dziekuje i zabiera zabawki.

Jezeli ktos ma na tym polu klopotu to jakakolwiek kategoria przyznana podczas komisji nic nie zmieni.

 

IVANVII jakies kompleksy na tle wojska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafalB: a może jednak troszkę grzeczniej? IVANVII ma rację - po prostu zrobiłeś błąd gramatyczny (w zdaniu złożonym podmiot domyślny obu części składowych tegoż zdania musi być ten sam - inaczej wychodzą takie właśnie kwiatuszki znaczeniowe, jak w pierwszym poście IVANA). Trochę humoru nie zawadzi, a u ciebie obserwuję coraz częściej nieuzasadnione ataki agresji na pozostałych użytkowników w dyskusjach, w których bierzesz udział.

Kiedyś tak nie było...

Apeluję o więcej dystansu do własnej osoby i zaprzestanie słownych wycieczek - inaczej będę zmuszona, bez względu na rangę, odpowiednio takie zachowanie "uhonorować" :D ...

Pozdrówko wyciszające :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt robie bledy itp, a to ze wojsko mi wyjatkowo nie lezy to ostro zaczalem.

Wkurza mnie strasznie powielanie bzdur wymyslanych przez ludzi ktorzy wojsko przeszli.

Taka bzdura jest wlasnie problem przez przyznana kategorie.

Mlodzi ludzie pekaja po przeczytaniu czegos takiego i podejmuja skrajne decyzje.

 

Jeszcze bardziej wkurza mnie czepianie sie Ivani'ego, charakter mam ostatnio porywczy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przede wszystkim należy rozróżnić D oraz E. E to wariat i tacy będą mieli problemy. D to wiele rzeczy w tym i takich co w niczym nie przeszkadzaja. Ale nie będę się klocil kto na co patrzy bo to może być roznie u każdego. Najważniejsze jest żeby był stosunek uregulowany.

Ja niestety mam A i musze studiowac. Teoretycznie można zrobic te przeszkolenie ale szkoda mi czasu na takie cos. 3 miesiecy tez mi szkoda. Niby by się mialo jakis wyższy stopien niż szeregowy ale… no wlasnie. Jak pojde do wojska to odmowie zlozenia przysiegi. Chyba ze będzie za to odpowiedzialność karna to zloze ale będzie w moim sumieniu niewazna. A jest to o tyle istotne ze ja za ten kraj umierac nie będę. Jak nas zaatakuja to mnie tu nie ma, niech walcza ci co chca – ja nie chce. Jest cala masa przyjemniejszych rzeczy za które można umierac. Dlatego czy będę miał oficera, podoficera czy szeregowca jest to bez znaczenia. Ja za chory kraj nie zgine. Powiem nawet ze w pewnych okolicznościach mógłbym walczyc przeciw niemu (np. gdyby zaatakowal nas kraj liberalny gospodarczo). Bo dla mnie nazwa kraju w którym zyje nie ma zadnego znaczenia. Niech o nia troszcza się te pasożyty z wiejskiej które na mnie zeruja.

Sluzba zastepcza tez mnie nie interesuje bo to taka sama strata czasu. Trzeba będzie wiec dluuugo studiowac albo się wymeldowac po studiach i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty pleciesz... przecież E to jest grupa inwalidzka... jakoś nie wyobrażam sobie żeby komukolwiek udało się ściemnić(jeśli nie jest inwalidą) i dostać E.... przecież na komisji jest cały sztab lekarzy, a nawet jak nie grzeszą oni bystrością i aktywnością to poproszą ciebie żebyś dał im jakieś zaświadczenia ze szpitala czy coś...

Kumpel ma E ale jemu się ta kat. należy... nie uwierzę że będzie chciał pracować fizycznie ze swoim zdrowiem a miejsc pracy za biurkiem jest sporo... wystarczy się uczyć i mieć jakie takie kwalifikacje.

IMHO te tekst "że kat. wojskowa przeszkadza pracodawcy" to rozpuszczają ci którym nie udało się znaleźć pracy bo na ich potencjalne miejsce znaleźli się lepsi -mieli po prostu lepsze kwalifikacje...

 

ja mam kat D... zamierzam się wybrać na studia, jeśli za te kilka lat będę miał problemy ze znalezieniem pracy przez tą "literkę" a forum to będzie jeszcze egzystowało to się chętnie zaloguję i napiszę o tym...

 

pozdrwaiam

PS a twoich tekstów o "chorym kraju" komentować nie będę... pamiętaj że to nie tylko ci z wiejskiej go tworzą ale też 39mln innych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to miedzy innymi kategoria inwalidzka. Ale E dostaja tez ludzie psychiczni.

 

twoich tekstów o "chorym kraju" komentować nie będę... pamiętaj że to nie tylko ci z wiejskiej go tworzą ale też 39mln innych ludzi
To niech za niego gina jak im sie podoba. Mnie do tego nie zmusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty pleciesz... przecież E to jest grupa inwalidzka... jakoś nie wyobrażam sobie żeby komukolwiek udało się ściemnić(jeśli nie jest inwalidą) i dostać E.... przecież na komisji jest cały sztab lekarzy, a nawet jak nie grzeszą oni bystrością i aktywnością to poproszą ciebie żebyś dał im jakieś zaświadczenia ze szpitala czy coś...

 

Możesz mi wierzyć bądź nie, ale mam kumpla na roku, któremu owy sztab lekarzy wystawił kategorię E, a chłopak jest sprawny w 100%. Trochę przykombinował i tyle. Widziałem na własne oczy jego książeczkę wojskową...

I według mnie, pracodawca widząc takiego człowieka bez żółtych papierów i stosownych zaświadczeń ze szpitala wyśle go na powtórne badania lub nie przyjmie do pracy widząc, że kręci nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może użyłem "nieodpowiedniego" skrótu myślowego

tak czy inaczej E nie dostaje się za płaskostopie

http://www.free.of.pl/r/rec/wojsko.htm

http://www.pzn.org.pl/now/index.php?id=1_50_2_x,u0on

inwalida to nie tylko osoba na wózku...

 

PS a masz pewność że jest sprawny w 100%?? kat E i D można dostać za przebyte w dzieciństwie choroby, mając operacje, czy inne nie widoczne 'problemy', mając kolczyki lub tatuaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty pleciesz... przecież E to jest grupa inwalidzka... jakoś nie wyobrażam sobie żeby komukolwiek udało się ściemnić(jeśli nie jest inwalidą) i dostać E....

Mam znajomego, ktory zrobil rzecz, ktorej nie mozesz sobie wyobrazic ;) Podstawa byly zabuzenia psychiczne (oplacone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS a masz pewność że jest sprawny w 100%?? kat E i D można dostać za przebyte w dzieciństwie choroby, mając operacje, czy inne nie widoczne 'problemy', mając kolczyki lub tatuaże...

 

Tak mam pewność rozmawiałem z nim i przyznał się, że kombinacja to była. Nie ma tatuaży, ani kolczyka ani nic podobnego.

Ja na komisji lekarskiej byłem z kolczykiem w uchu i mam "A" nawet na to nie popatrzyli. Mam bliznę po wyjątkowo groźnym wyrostku robaczkowym (przypadek 1 na 1.000.000), odnotowali bliznę ale nic po za tym.

 

Tak jak pisze Bialykom, są takie kombinacje, że Ci się nawet nie śni. W tym kraju można wszystko kupić i załatwić, jeszcze o tym nie wiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos linka do czegos gdzie jest rozpisane za co daja jaka kategorie? Bo ja mialem 2 operacje i moze bym sie zalapal na D :huh: W sumie D by mi pasowalo bo zdaje sie jak ma sie D to nawet w przypadku wojny nie powoluja do woja. A E to przerwszenstwo do schronu przed kobietami i dziecmi :) siara :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie operacje? Ciezko wyczuc bez dokladniejszych danych.

kategoria D - niezdolny do służby wojskowej w czasie pokoju

kategoria E - oznacza trwałą i całkowitą niezdolność do służby wojskowej zarówno w czasie pokoju, jak i wojny

Z tego co slyszalem, to majac kat. D, podczas wojny, mozesz zostac oddelegowany do ochrony obiektow, ktore nie sa bezposrednio narazone na dzialania wojenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wierzyć bądź nie, ale mam kumpla na roku, któremu owy sztab lekarzy wystawił kategorię E, a chłopak jest sprawny w 100%. Trochę przykombinował i tyle. Widziałem na własne oczy jego książeczkę wojskową...

 

Eeee mój kolega też dostał E i książeczki mu nie dali :> Jest całkowicie wykreślony z ich listy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak szczerze to po co Wam to ? według planów ministerstwa od 2010 wojo ma być już zawodowe, wiec nie będą pobierali cywili..

zresztą.. ja w marcu dostałem ładne A, i jestem z tego zadowolony.. przynajmniej nie mam nasrane w papierach..

 

Kuzyn załatwił sobie E ma kilka kolczyków, tatuaż, załatwił siebie ($) papier u psychiatry, udawał pedała/geja.. i dostał E.. Po roku nie potrafił znaleźć żadnej pracy.. Wyjechał na Angili i zapierdziela na zmywaku.. :/

Wole mieć A i żyć spokojnie, a jak trzeba będzie to pójdę.. przecież to nie piekło .. tylko fajna przygoda i obowiązek obywatelski wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne głupoty wypisujecie tutaj z tymi kategoriami, a największa to ta że z D są problemy z pracą, może i są jak chcesz zostać zawodowym kierowcą a masz daltonizm. Normalnie nie spotkałem się jeszcze żeby jakiś pracodawca wnikał jaką masz kategorie, informacja ważna to tylko Twój stosunek do służby. Sprawa ma się inaczej, jeżeli chcesz wykonywać zawód specjalny, który ma surowe wymogi co do stanu zdrowia, ale wtedy też nikogo nie obchodzi co Ci wpisała komisja, tylko pracodawca kieruje Cię na swoje specjalistyczne badania. Takie teksty, że ktoś ma D i nie mógł znaleźć pracy w Polsce, przez co wyjechał za granicę, to mnie rozwalają normalnie :D. Jeżeli to miało miejsce to ta osoba musiała mieć silne upośledzenie, ruchowe, lub psychiczne. Wojskiem interesuję się dużo i z nim wiążę swoją przyszłość, a tak żeby zmniejszyć zamieszanie to polecam lekture :

 

Wykaz chorób i ułomności przy ocenie zdolności psychicznej i fizycznej do pełnienia służby wojskowej.

Dz.U. 2005 nr 253 poz. 2130

 

Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 listopada 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach

 

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?tod...e=D20052130.pdf

 

Poborowych dotyczą wymogi od strony 16583 zawierające się w grupie I. Objaśnienia : Z- zdolny, N- niezdolny, Z/N. N/Z - decyduje komisja. Wg tego przydziela się kategorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie spotkałem się jeszcze żeby jakiś pracodawca wnikał jaką masz kategorie, informacja ważna to tylko Twój stosunek do służby

to po co nas w ogóle badają ? wystarczy, że zapytają..

wtedy też nikogo nie obchodzi co Ci wpisała komisja, tylko pracodawca kieruje Cię na swoje specjalistyczne badania.

taa.. na pewno będzie wykładał kasę na to żeby Cię przebadali.. choć nie wie jak jest naprawdę.. czy jesteś chory czy nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...