Skocz do zawartości

[Napęd] Połączenie Sram i Shimano


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, na forum jestem nowy i przychodzę z zapytaniem. Chciałbym po taniości zrobić sobie fajnie działający napęd, aktualnie mam 1x9 na wysłużonej już Deorce RD-M592. Chciałbym założyć jednak przerzutkę w systemie Shadow+ ze sprzęgiełkiem, oczywiście wiem że zakładanie przerzutki 10s do kasety i manetki 9s nie zadziała bo jest różnica w skoku linki, ale z tego co wiem to manetki Sram 9s mają bardzo zbliżony skok do tych 10s Shimano. Czy więc dało by się połączyć zwykłą 9 rzędową kasetę HG z przerzutką Shimano 10s i manetką od Sram 9s? Z góry bardzo dziękuje za wszelkie odpowiedzi :)

Uprzedzając wszystkie pytania:

Czemu 1x9? - Ponieważ w takim terenie i stylu jakim jeżdżę zupełnie mi taki układ napędu wystarcza.

Nie prościej było by założyć kompletny napęd 1x10? - Niestety nie mam wystarczająco pieniędzy by taki kompletny napęd kupić, i po części jest to też dla mnie nie opłacalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mocniejszego naciągnięcia sprężyny, to zmień ustawienie naciągu. Jest to możliwe w RD-M592.

Jeździłem dobre kilka lat na takich napędach, między innymi właśnie z RD-M592. Dawało to radę, a zrzucanie łańcucha było incydentalne.

Sprzęgło oprócz zalet, ma też wiele wad. Ja za nim średnio przepadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A koniecznie musi to być przerzutka z systemem Dyna-Sys? Czy może być jakakolwiek 10 rzędowa? Nie ukrywa okazyjnie kupiłem przerzutkę Deore RD-M5120 z systemem ShadowRD+ ale bez systemu Dyna-Sys. Będzie to jednak działa z manetką 9rz od srama? Czy jednak przez nieuwagę z chrzaniłem sprawę? 

W dniu 16.07.2022 o 09:13, remover napisał:

No chyba rzeczywiscie zadziała, bo matematyka się zgadza.

Manetka Sram x9 ciągnie 4mm, wspolczynnik przerzutki dynasys 1.1-1.2, to daję przesuw 4.4/8mm, a kaseta 9x ma odległość pomiędzy zębatkami ~4.4mm.

Czyli jednak musi być system Dyna-Sys? Czy zwykła przerzutka 10s da radę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...