Skocz do zawartości

[Amortyzator Rock Shox SID Select Sl] Blokada chyba nie działa


gello1

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, mam problem z nowym amorkiem RS SID Select Sl z tłumikiem Charger RL.

Wczoraj zamontowałem i po zablokowaniu manetką brak praktycznie blokady. Coś tam zmula ale siada całkowicie.

Coś tam czytałem prawdopodobnie źle odpowietrzony (zapowietrzony) .

 

Uderzać do sprzedawcy z reklamacja czy to się jeszcze jakoś samo odpowietrzy.

 

film:

https://youtu.be/SFvBkS9UEnQ

Edytowane przez gello1
link do filmu YT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Recona RL z 2018 roku z tłumikiem Motion Control. I tam blokada moze nie jest na kamień ale trzyma i nie buja. Jak się mocno uwiesisz to wtedy sie ugnie.

W Sidzie siedzisz i na blokadzie buja , na stojaka to nawet nie mowię bo się zapada.

Tak jak tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to ten problem w tlumikach charger, charger 2 itp. Z tego co zdoktoryzowem sie na zagranicznych forach wynika ze zapowietrza sie baaaaardzo czesto. 😕Najpierw jest jak kamień (prawidlowa praca) poźniej coraz więcej skoku aż w końcu nie ma rożnicy czy jest zablokowany czy nie. Można samemu ogarnąć. Trzeba kupić zestaw do odpowietrzania jak do Reverba (00.4318.007.000) wykrecic tlumik i odpowietrzyc. Procedura jest w manualu servisowym i na yt. Wchodzi w zakres dużego przegladu po 200h 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopie troszke temat, zastanawiam sie wlasnie nad RockShox SID SL Select Charger RL ale obawiam sie tych problemów. Nie wiecie może czy zostały wyeliminowane ? mam mozliwość zakupu w promocji a jest jedynie 400zł droższy od Reby, na temat której krążą także rózne opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam ponownie. 

Za pierwszym razem amorek poszedł na reklamację.

Został naprawiony(prawdopodobnie odpowietrzony).

Po powrocie blokada była ale systematycznie znikała. Po około 3 tygodniach przy zablokowanym widelcu amorek zaczyna blokować w połowie.

Pakuje w pudełko i jedzie ponownie do serwisu Rock Shox''a.

Zapewne jak nie wymienią tłumika to bedę sie bujał tak co miesiąc.

 

Ale coż zobaczymy co bedzie dalej , jeśli problem będzie wsytępował będę walczył od zwrot gotówki.

Pozdrawiam

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś jedyny. Ostatnio pytalem się nawet Wicha I Foniki czy warto kupić aktualnego SIDa i zdecydowanie odradzali - wyłącznie dla cierpliwych gotowych często odsyłać na gwarancję (ja wiem, że zaraz wyskoczy ktoś i powie "u mnie działa" niemniej biorąc pod uwagę jak dużo tego Wichu przerabia mozna mu zaufać). Być może naprawili wreszcie problem z luzem na tulejach ślizgowych, który pojawiał sie bardzo często.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...