Skocz do zawartości

[Romet] Gazela RM 1


Rekomendowane odpowiedzi

W temacie tego roweru dechatlon mi odpowiedział na zadane pytania, m.in. o hamulce hydrauliczne pytałem. Cytuję odpowiedź :

""Witam, silnik w tym rowerze to Bafang z jednostką sterująca (wyświetlacz) Bafang DP E08, posiada 5stopni wspomagania, hamulce hydrauliczne marki Shimano BL-MT201/BR-M201.

Pozdrawiam Krzysztof i Maciek ""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę że ktoś chcący jeździć po górach interesował się tym rowerem. Zresztą zawsze jak mu będzie za mało to może zmienić kasetę ( czy wolnobieg, nie wiadomo co tam jest) i przerzutkę nawet na 34zęby z tyłu ( i przy okazji na 8 rzędów). Roweru z napędem tylnym taniej nie kupi, nawet doliczając te 200 - 300 zł za upgrade. Na stronie decathlona podają że bateria jest 440 Wh więc jak nie chcesz pokonywać 1000 m przewyższenia na jednym wyjeździe to spokojnie na 120 - 150 km wystarczy. Oczywiście rower z centralnym napędem i baterią w ramie byłby lepszy,  ale w budżecie ze 3 x większym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Wujcio napisał:

W temacie tego roweru dechatlon mi odpowiedział na zadane pytania, m.in. o hamulce hydrauliczne pytałem. Cytuję odpowiedź :

""Witam, silnik w tym rowerze to Bafang z jednostką sterująca (wyświetlacz) Bafang DP E08, posiada 5stopni wspomagania, hamulce hydrauliczne marki Shimano BL-MT201/BR-M201.

Pozdrawiam Krzysztof i Maciek ""

Może Gazele RM, które poszły do Decathlonu wyposażyli w lepsze hamulce. Jakie by te hamulce nie były, i tak cena tego roweru jest dość atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PiotrWie napisał:

chcący jeździć po górach

Ale ja nie pisałem nic o górach... 😏

11 minut temu, PiotrWie napisał:

Zresztą zawsze jak mu będzie za mało to może zmienić kasetę ( czy wolnobieg, nie wiadomo co tam jest) i przerzutkę nawet na 34zęby z tyłu ( i przy okazji na 8 rzędów).

Ale wiąże się to ze zmianą koła, bo tam jest wolnobieg 14-28.

Może na wyrost, ale dlatego zapytałem autora o wagę i zamieszkanie 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem potrzeby ale dlaczego nie ma możliwości założenia większego wolnobiegu? Sunrace oferuje 8 biegowy 13 - 34, a Shimano 7 rzędowy 14 - 34.

W ramę powinien wejść, ja zakładałem wiele lat temu do ramy gdzie fabrycznie był 5 rzędowy 7 rzędowy i nie było problemu. Łańcuch jest przecież ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chudzinki napisał:

Nie interesuje się rowerami miejskimi, ale ja bym zapytał ile ważysz i gdzie mieszkasz, bo wolnobieg i najmiększe przełożenie 44x28 jak braknie prądu w pagórkowatym terenie to może być walka na śmierć i życie 🙂.

Ważę ok 80 kg, mieszkam we  Wrocławiu a rekreacyjnie po okolicach np. Oława , Dolina Baryczy, Oleśnica itp., itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław, Oława to płaskie tereny z tego co pamiętam (reszta pewnie też), więc napęd pewnie obleci, ale ja nie wpakowałbym tyle kasy w e-bike na wolnobiegu...

Np. ten https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-elektryczny-riverside-500-e/_/R-p-169143 i https://www.unibike.pl/optima.html bardziej mnie przekonują. Wiem, że droższe, ale wiem jak to jest z oszczędzaniem przy większych zakupach...

Dobra, nie marudzę. Niech się inni wypowiedzą, oby Ci tylko motorowerków nie proponowali 😉.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz przeciw wolnobiegom? Jeździłem, składałem i naprawiałem rowery z wolnobiegami przez prawie pół życia ( tak od 1974 do końca lat 90-tych ) i poza tym że trzeba więcej siły i specjalnych narzędzi do zdejmowania to da się z nimi wszystko robić, dla jadącego nie ma jakiejś odczuwalnej różnicy. W czasach niedoboru wszystkiego nawet rozebrałem dwa uszkodzone i po zamianie zapadek złażyłem jeden cały.😀

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 20.06.2022 o 13:14, chudzinki napisał:

Nie interesuje się rowerami miejskimi, ale ja bym zapytał ile ważysz i gdzie mieszkasz, bo wolnobieg i najmiększe przełożenie 44x28 jak braknie prądu w pagórkowatym terenie to może być walka na śmierć i życie 🙂.

I tak jest w rzeczy samej 

W dniu 20.06.2022 o 14:33, chudzinki napisał:

Czy wejdzie 8s na 7s to już muszę Ci zaufać, bo nie mam pojęcia.

image.png.aadf42e11d1281dd65b34124bda478d5.png

Wolnobieg wejdzie lecz musisz wymienić manetka na zakres 8 o ile jest miejsce na dodatkową zębatkę. U wnuka z 6 rzędowej zmieniłem na 7 rzędowa i jest miejsce na 8 rzędową. Wolnobiegu 9 rzędowego nie widziałem na kasecie wiadoma sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roweru zrobiłem nim 4 tys km w 5 miesięcy,  naped zajechany, łańcuch spada bez powodu na prostej drodze. Hamulce słabawe ale hamują. Wystarczy zmienić tarcze na większe i system na deore żeby to hamować zaczęło normalnie... Zasadniczo do dojazdu do pracy słabo mi się sprawdził rower. Mam już wymieniony 3 raz akumulator z kontrolerem. Akumulator u mnie pada z niewiadomych przyczyn a jego bagazniko-uchwyt  odkręcą się sam pomimo niebieskiego kleju. Może mój model jest jakiś taki trafiony. Zasadniczo jak już kupić to z kasetą 9 rzędową żeby zmienić największą zębatkę na 6 zębów więcej kiedy zabraknie prądu da radę tym klocem jechać jakoś normalnie. System bafang jest ok z silnikiem. Reszta to gniot. Rama jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2023 o 12:37, neewton napisał:

Co do roweru zrobiłem nim 4 tys km w 5 miesięcy,  naped zajechany, łańcuch spada bez powodu na prostej drodze. Hamulce słabawe ale hamują. Wystarczy zmienić tarcze na większe i system na deore żeby to hamować zaczęło normalnie... Zasadniczo do dojazdu do pracy słabo mi się sprawdził rower. Mam już wymieniony 3 raz akumulator z kontrolerem. Akumulator u mnie pada z niewiadomych przyczyn a jego bagazniko-uchwyt  odkręcą się sam pomimo niebieskiego kleju. Może mój model jest jakiś taki trafiony. Zasadniczo jak już kupić to z kasetą 9 rzędową żeby zmienić największą zębatkę na 6 zębów więcej kiedy zabraknie prądu da radę tym klocem jechać jakoś normalnie. System bafang jest ok z silnikiem. Reszta to gniot. Rama jest ok.

Mam podobny rower innego producenta ale również na bafangu 250W w hubie. Problem zajechania napędu był i u mnie wynika on z dużej wagi roweru u mnie około 25kg plus ja 80, beznadziejnego fabrycznego ustawienia sterownika gdzie tylko program wspomagania 4 dawał wspomaganie do 25km/h, jeżdżenia sporo powyżej blokady wspomagania, u mnie to było nawet 45km/h na prostych po kostce brukowej. Pomogła zmiana stopniów wspomagania gdzie każdy bieg jest do 25km/h a zmienia się tylko moc, nie jeżdżenie powyżej 32km/h, unikanie mocnego obciążenia napędu. Na długie trasy dlatego mój rower jak i ten romet za bardzo się nie nadaje bo zwykłym lekkim gravelem/szosą/crossem szybciej i lżej się przejedzie, tyle warte te wspomaganie do 25km/h. Co do częstej awarii baterii to dziwny problem. U mnie akurat elektryka spisuje się najlepiej z całości. Baterię mam jakąś phylion a kontroler oryginalny bafanga. Po półtora roku nie zauważyłem jakiegokolwiek spadku pojemności baterii a przebieg będę miał w okolicy 4000km. Skoro tak często pada ja bym chyba żądał zwrotu pieniędzy ale nie wiem czy jest to możliwe w takim wypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.10.2023 o 13:22, MikeStorm napisał:

 Skoro tak często pada ja bym chyba żądał zwrotu pieniędzy ale nie wiem czy jest to możliwe w takim wypadku. 

Było żądanie lecz romet odwalił mistrzostwo świata, sam zepsuł rower wymienił części i oddał naprawiony rower. Nie spotkalem naprawy gwarancyjnej producenta po uszkodzeniu mechanicznym z winy użytkownika. Prawo stanowi ze kasa bezwzglednie po 3 nieskutecznej naprawie. Jezeli psuje sie 2 raz to samo mozna żądać zwrotu kasy o ile nie naprawią towaru. Kettler co do elektryki to nie pada sterownik tylko blokuje się BMS. Czemu nie wiem... Romet po raz 3 wymienił cały set czyli bagażnik z baterią i sterownikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...