Skocz do zawartości
  • 0

Dziwna przypadłość


Gość Jan

Pytanie

Witam

Mam problem ze stukającym łańcuchem, ale tylko przy  kręceniu korba w tył i tylko na dwóch przełożeniach 7 i 8 na 9 i 10 już mniej na 1 2 3 4 5 6 nie ma tego problemu. Do przodu wszystko jest OK, łańcuch dobrze zmienia biegi wchodzi i schodzi idealnie w całym zakresie. Ktoś może wie, co może być przyczyna ?. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie zmieniałem łańcucha jest ok nie ma nawet wyciągnięcia 0,75 . Nie ściągałem go również do tak zwanego szejkowania. Od poczatku raczej tak nie miałem, bo bym zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może dość zawiłe to napisałem ale wiesz o co chodzi .?zerknij czy łańcuch nie dotyka blaszki wystającej z mocowań kółeczek od przezutki .pytałem dlatego o to czy zmieniałeś łańcuch lub zakładałeś nowy bo kolega kiedyś po szejkowaniu właśnie tak założył łańcuch i chrobotal ,niby wszystko ok a chrobotal .później się okazało że łańcuch biegnie pod blaszka 

Zrób fotę swojego roweru .tak jak wyżej będzie to widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym nie był w stanie ocenić na podstawie pierwszych zdjęć czy łańcuch jest źle poprowadzony, ale to nieistotne.

Jeżeli byłby źle to słychać to w obu kierunkach, a nie tylko przy kręceniu do tyłu, przynajmniej tak jest w napędach MTB, a to przecież nie ma chyba różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...