Skocz do zawartości

[Rama] Pęknięcie ramy?


drajwer112

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam rower typu makrokesz, storm. Wczoraj jeździłem po błocie i postanowiłem go wyczyścić.  Podczas czyszczenia okolice spawu główki ramy przyciągnęły moją uwagę 

https://imgur.com/a/4MTGApE

Rower nie byl katowany.  Ma jedynie rok, glownie trasy, czasami jednak skakanie ale to na pare cm, wheelie. Czy to zadrapanie, pęknięcie farby, czy jednak najgorszy scenariusz  - rama? Te biale zadrapania od czegos czym próbowałem sprawdzić czy to pęknięcie farby.

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest nieostre, te dwa juz w miare. W miejscu gdzie sa biale zadrapania. Postaram się zrobić lepsze,  ale wątpię,  zeby sie udalo.

Ostatnie powinno być lepsze 

https://imgur.com/a/RbWdSEy

https://imgur.com/a/zFZeEXM

Przyjrzałem sie temu i mi to wygląda jakby farba odchodzila.

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jako wróżka Fususzka widzę to jako niegroźne pajęczynki uszkodzonego lakieru - jak jest naprawdę, nie wiem...

Jeżeli chodzi o delikatne wgłębienie w okolicach spawu, to mam takie :

image.thumb.jpeg.e8814ce546138537acac1983c3482874.jpeg

...od kilku lat i 24 k km, i nic się nie dzieje (jako kompletnie zielony w materiałoznawstwie stwierdzam, że to tylko delikatny brak materiału na spawie) :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te ryski biale, to ja je wykonalem, gwozdziem. Dlaczego gwozdziem? Chcialem sprawdzic czy to jakies wglebienie czy pekniecie. Bardziej chodzi mi właśnie o to czarne wglebienie. Takim jak twoim bym sie tez niepokoil. W sumie nie wiem, nigdy tego nie widzialem, moze bylo, moze nie. Rozumiem, ze to rama makrokesz, ale pęknięcie przy spawach od jazdy wheelie? I tak większości rama byla uzywana na drogach. Nigdy nie widziała dropow, skokow z murka.Nie wiem czy zbierac na nowa rame, rower, ta oddac na zlom a czesci zostawic? Da sie jakos to sprawdzic czy to pęknięcie? Średnio mi się widzi zostać bez zebow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poswiecilem tam latarka, i jest wglebienie a tam normalnie farba, zadnych pekniec. Mimo to, na pierwszy rzut oka to naprawde wyglada na pekniecie :)

Przy okazji zapytam - mam uszkodzone stery, wiec jestem zmuszony jeździć na lekko poluzowanych. Chce je dojechac, a potem wymienic.Czy moja rama ma szansę pęknąć w tych miejscach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...