Skocz do zawartości

[Avid BB7] Shimano Claris


kemot1974

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

pytanie do Kolegów zorientowanych w temacie. Mam w swoim gravelu klamki Claris i podstawowe zaciski mechaniczne Tektro. 

Niestety te zaciski pomimo zmiany tarcz i klocków hamują bardzo słabo. Dodam, że wszystko idealnie wyregulowane.

Chcę kupic nowe zaciski, czytałem duzo dobrego o zaciskach Avid BB7. Pytanie, czy będą kompatybilne z klamkomanetkami Claris ?

Dzieuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Miałem bb7 z klamkami najpierw 105 później rival. Na 105 trzeba postarać się z ustawieniem zacisku wydaje mi się że Shimano moim zdaniem minimalnie mniej ciągnie linki i hamulce nie działały tak dobrze jak tego oczekiwałem. Musiałem się postarać z ustawieniem zacisku i klocków żeby działały jak "brzytwy". Z klamkami rivala było dużo łatwiej je ustawić. Chociaż mogło to być dlatego, że miałem już wprawę w ich ustawianiu. Z klamkami tektro (nie pamiętam, który dokładnie model) też działały bardzo dobrze. 

Dodam tylko że zaciski były sparowane z tarczami sm-rt78 180mm i centerline 180mm. Dodatkowo klocki metalikow discobrakes. Taki zestaw plus dobre ustawienie działał bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ( napęd 1x10)   BB7 road … jest subiektywnie jakby mniej silny ze 105 niż z singlową klamka tektro, może po zmianie pancerza albo przez dłuższy przebieg albo owijkę    Ae bb7 jest dobry, mocny z czystą tarczą i metalicznym klockiem… 

jeśli ciągle prysznic z błota - testowałbym hydrauliki… uwalone mokrym błoto piachem bb7 drażnią , ale  trzeba się postarać i je solidnie uwalić,  jak rower cały czas dostaje deszcz to błoto ciągle spływa i rzęźi.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...