Skocz do zawartości

[Napęd] 48/36/26 za twardy, jak poprawić?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę na Kross Evado 7. Korba to 48/36/26. Przyznam uczciwie, że jeżdżę główne na tym blacie 36 i 26 na podjazdach. 48 nie lubię bo jest za twarde. Zastanawiam się czy nie zmienić korby na coś z największym blatem 42 lub nawet 40. Co o tym sądzicie? Polecicie jakąś korbę Deore pod Octalink, która by się lepiej u mnie sprawdziła? Ewentualne ta korba, którą mam w rowerze występuje także w innej opcji gdzie największy blat to 44. Przy czym nie wiem czy pomiędzy 44 a 48 będzie aż tak wyraźnie odczuwalna różnica.

Edytowane przez JacentyJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to sprawdzić ale według internetów to będzie kaseta HG50-10 / 11-36T. Dodam, że jajk jeżdzę naśrodkowym blacie to jazda dla mnie to bajka. Nie miałem za często potrzeby wrzucać na największy blat, no chyba, że na długim zjeździe by dokręcić prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jest wszystko w porządku. Przy 3x głównie jeździsz na środkowym, zostawiając młynek na podjazdy, a blat na zjazdy. I tak to u ciebie jest.

No a jak używasz w 99% środkowego, to jest powód do zmiany korby nie na inna 3x, ale mniejszą, a na korbe 1x. Ewentualnie z nieco większą kasetą, żeby ogarnąć sporadyczne użycie młynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję z blatem bo skoro mam 3 blaty to uważam, że powinny zostać 3 ale ich konfiguracja mogła by być bardziej efektywna. Jeżeli na codzień jeżdzę na 36 a nie tykam 48 to pomyślałem, ża np gdybym na najwyższym miał 40 to bym wykorzystywał w pełni możliwości napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cierpisz na nadmiar kasy, to wymień korbę na 40/30/22. Takie wymiany pojedynczych blatów to zwykle średnio wychodzi.

EDIT: Jeżeli zaś dobrze Ci się jeździ na 36, to jak piszę, zdejmij blat, nie będzie Cię uderzać w poczucie estetyki. Jak zajedziesz 36, to wymień na 38, coby mieć trochę więcej potencjału.

Lub po prostu - zdejmij trzy koronki, przerzutkę przednią i manetkę i wstaw blacik Narrow/Wide z 36-40 ząbkami ( jaki Ci tam pasuje ).

Edytowane przez uzurpator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego zaproponowałem 2x. Jeden blat mniej, a pewnie da się "wstrzelić" w takie przełożenia, żeby korzystać w pełni z korby i kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sorry za odkopywanie starych tematów. nie wiem czy już zmieniłeś korbę czy nie. Ja zmieniłem 48/38/28 na 40/30/22, najmniejszą tarczę nawet wymontowałem więc de facto mam 40/30. Jeżdżąc "po bułki" 20-25 km/h blaty większe niż 40T to nieporozumienie. W nowym rowerze mam 46/30 i będę zmieniał na 42/30 Korbę już mam ale ciężko mi się zabrać za wymianę. Przy blacie 46T  i prędkości 20-25 z tyłu najczęściej mam 3-ci bieg, czasem 4. 5,6,7,8 są praktycznie niewykorzystywane przy dużych blatach z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...