Skocz do zawartości

[Gravel] Szukam opinii użytkowników Ridley


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu pierwszego gravela. Cel wycieczki jedno dwu dniowe dystanse 200-300 km. Pierwszym wyborem był Canyon Grizl ale ze względu na dostępność zacząłem szukać czegoś innego. Moją uwagę przykuł RIDLEY KANZO ADVENTURE 2.0 (https://www.bike4race.pl/product-pol-1936-Rama-gravel-RIDLEY-KANZO-ADVENTURE-2-0-kolor-KAD-01Bs-Burnt-Orange-Jeans-Blue-Dark-Yellow.html). Chciałbym zapytać użytkowników tego modelu jak on się sprawuje i czy spełnia ich oczekiwania. Dodam że przewertowałem internety i fora, ale chciałbym poznać opinie zwykłych użytkowników.

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_zdaję sobie sprawę że każdy swoje chwali, jeśli chodzi o anatomię to można załatwić to u fittera. Jak wyżej pisałem szukam gravela na dłuższe wycieczki . Mieszkam na pomorzu wiec mam płaskie trasy typu R10 i sporo fajnych ścieżek w TPK. Interesują mnie opinie ludzi, którzy jeżdżą na tym modelu. Co im w nim nie pasuje co by zmienili i czy jest wart swojej ceny czy lepiej zainwestować w coś droższego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o to co kto chwali. Po to masz na rynku dziesiątki modeli o różnych geometriach żeby dobrać rower do swoich potrzeb. Fitting jest do robienia kosmetycznych zmian a nie ratowania po totalnie nietrafionym zakupie. 

Powtórzę się, każdy ma inne potrzeby. Sam musisz wiedzieć co jest dla ciebie istotne. Chcesz wyjeżdżać na dwa dni to bierzesz ze sobą bagaż. Co będziesz zabierał, gdzie spał, jak to mocował. Masz w ridleyu sporo punktów montażowych na ramie ale jeśli chciałbyś zamontować bagażnik i sakwy to już będzie trudniej. Jeśli będziesz woził dużo szpeju to moze lepiej poszukać stali. Jest napęd 1x, nie każdemu to pasuje. Ja jadąc z tobołami wolałbym mieć jednak ciaśniejszą kasetę więc już model by odpadł. 

Można rozmawiać o wadach, zaletach, ewentualnych zmianach jakie mogą ułatwić życie ale trzeba mieć do tego jakiś punkt odniesienia i określić preferencje. Na razie jesteśmy na etapie "rower jak rower"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jeśli chodzi o anatomię to można załatwić to u fittera

U fittera to się koryguje niuanse dobrze dobranego roweru (pod względem geometrii pod siebie i swoje trasy)... albo jest się ignorantem.

Mi pasuje - Ty się zesrasz, Tobie pasuje ja się zesram - tak działają i tak się kończą internetowe porady których oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Trójmieście jest cycling planet. Nie dość że to dealer Ridleya, to jeszcze oferują bikefitting oraz personalizację roweru (czyli że jak wyjdzie Ci że potrzebujesz korbę 165mm zamiast 170mm to Ci tę korbę wymienią w cenie kupionego u nich roweru. Sądzę że na jazdę próbną też się dogadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...