Skocz do zawartości

[Łożyska ramy] Stockli Amber s Horst link


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
kilka tygodni temu kupiłem swój pierwszy "porządny" rower. Padło na Stockli Amber S z 2014 roku ale do rzeczy. Rower okazał się być w całkiem przyjemnej kondycji, prócz standardowych rzeczy do roboty typu opony, czy też serwis dampera. Po przyjeździe do domu, kilka dni później wyszły kwiatki których najbardziej się obawiałem. Łączenia tylnego zawieszenia... Konstrukcja ta to czterozawias powszechnie chyba znany jako horst link. Zaobserwowałem luz na łączeniu wahacza przed tylną przerzutką (na boki). Luz występuje tylko po jednej stronie. Po rozebraniu okazuje się, że łożyska są do wymiany ale to nie jest problem. Problem stanowi tuleja i podkładki zamontowane w środku (łączą dwa elementy aluminiowe wahacza, tuleja przechodzi przez łożysko, podkładki oddzielają je aby nie tarło aluminium o siebie.  ). Nie byłoby problemu gdyby nie fakt, że firma Stockli nie produkuje już rowerów, co za tym idzie części zamienne nie istnieją. Tokarze w moim małym mieście rozkładają ręce, nawet nie potrafią powiedzieć z jakiego materiału jest to zrobione. Moje pytanie brzmi. Czy orientuje się ktoś w temacie ?  W internecie znajduje tylko części zamienne tego typu do rowerów Cube. Na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie. Niestety żaden ze sklepów nie poda mi wymiarów tych części. 

Link do aukcji : https://www.bikester.pl/cube-lagerset-stereo-2013-horst-link-M325080.html
Link do 2giej aukcji : https://www.bikester.co.uk/cube-bolt-set-horst-link-M325088.html

Zdjęcia w raz z wymiarami potrzebnej części 

https://drive.google.com/drive/folders/1ndyobjW9AaRs7-cxTTt43F1ynZ0fIszQ?usp=sharing

Z góry dziękuje za pomoc. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj za granicą (ebay, sprzedażowe grupy dyskusyjne na fb) lub jednak dorób te elementy wysyłkowo w kraju u kogoś, komu będzie chciało się to zrobić. Myślę, że tokarze z Twojego miasta dobrze wiedzą, z czego są zrobione tylko nie chce im się bawić w tak małe zamówienie. 

Wątpię, aby elementy od Cube czy innych ram pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o podkładki, podejrzewam, że to przez ich zużycie pojawił się luz między wspomnianymi elementami. Przełożyłem podkładki ze strony gdzie on nie występuje, jest mniejszy ale dalej jest. Jeśli chodzi o samą tuleje to po "złej" stronie widać i czuć delikatnie pod palcem uskok, miejsce gdzie dokładnie pracuje, opiera się łożysko. Nie wydaje mi się to konieczne do wymiany ale jeśli dostałbym komplet takich części to na pewno bym to wymienił.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...