Skocz do zawartości

[Napęd] 1x12 Pod Bosch Gen.4 Łańcuch, blat i kaseta co wybrać i na jaki przebieg można liczyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać o to ile macie Wam wytrzymuje napęd w elektryku? Ja mam najechane ok 2500km i łańcuch jest już wyciągnięty przymiar 0.75 wpada. 1 wchodzi do połowy Czy przy takim wyciągnięciu łańcucha zębatki będą już skatowane na tyle że nie przyjmą nowego łańcucha? Pewnie za następne 2500km będzie trzeba już zmienić cały napęd. Łańcuch który był założony to Sram SX oznaczenie na ogniwach ma A69. Chciałem się dosiedzieć czy te łańcuchy do rowerów elektrycznych są dedykowane czy takie same jak w rowerach analogowych? No i co z zębatką przednią potrzebować będę pod standard Boost. Ten standard jest jeden czy różne? Jaką kasetę najlepiej kupić? Też Sram GX czy są jakieś lepsze może z ali? Na razie spróbuje sam łańcuch zmienić na taki o zwiększonej wytrzymałości SunRace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ma grup napędowych 1x12 dedykowanych elektrykom, więc takie same komponenty są w rowerach z tradycyjnym napędem.

Jeśli chcesz większej wytrzymałości napędu to kup łańcuch z wyższej grupy np. Sram X01 lub XX1. Z kasetami sytuacja jest analogiczna. Nie wiem jaki masz teraz napęd ale jeśli mowa o zębatkach do korb Sram pod boost to każda z offsetem 3 mm będzie dobra.

Jest duża szansa, że nowy łańcuch już się nie przyjmie, więc nastawiłbym się na wymianę kompletu w bliższej przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja problem z zajeżdżaniem napędu rozwiązałem tak: przerzutka i manetka sram 11sp, łańcuch sram pc1110, kaseta deore 11-42. Do tego zestawu po 6 koronek 11 i 13t za 10 zł sztuka. Reszta się nie zużywa. 

Łańcuch pc 1110 to 60 zł, zużywam 4 rocznie/6000 km. Na te 4 łańcuchy przypadają 2 koronki 11 i 2 13 zębów,  w sumie 40zł. 300 zł rocznie przy silniku 750w. 

Napędy 1x12 są kompletnie bez sensu w elektrykach wg mnie. Ja zdegradowałbym 12tkę do 11tki i obniżył koszt eksploatacji. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tobo napisał:

Napędy 1x12 są kompletnie bez sensu w elektrykach wg mnie. Ja zdegradowałbym 12tkę do 11tki i obniżył koszt eksploatacji. 

Dlatego pytałem, ja mam 10, żona 8, stary  silnik cx i wyjeżdżamy pod te same górki tak samo, ja  muszę wymienić łańcuch po 3000, żona po 6000 i tak jest różnica, najbardziej z tego wszystkiego zużywa się przednia zębatka, ale tam małą jest, wiec pewnie zużycie większe, łańcuchy kmc ,zwyczajne, te do ebików są tez bez sensu,wytrzymują niedużo więcej,a kosztują 3x więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 07:27, tobo napisał:

Ja problem z zajeżdżaniem napędu rozwiązałem tak: przerzutka i manetka sram 11sp, łańcuch sram pc1110, kaseta deore 11-42. Do tego zestawu po 6 koronek 11 i 13t za 10 zł sztuka. Reszta się nie zużywa. 

Łańcuch pc 1110 to 60 zł, zużywam 4 rocznie/6000 km. Na te 4 łańcuchy przypadają 2 koronki 11 i 2 13 zębów,  w sumie 40zł. 300 zł rocznie przy silniku 750w. 

Napędy 1x12 są kompletnie bez sensu w elektrykach wg mnie. Ja zdegradowałbym 12tkę do 11tki i obniżył koszt eksploatacji. 

Te 750W przy wadze 35kg to rozumiem jakieś srogie cargo w samoróbce? ;) W innym przypadku nie jestem w stanie sobie wyjaśnić sensu posiadania takiego roweru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to zwyczajny bajk. Nie jest używany w terenie więc wysoka masa na niczym (odczuwalnie) się nie odbija. Mam drugiego lżejszego o 10 kilo i różnice to minimalnie zasięg i prędkość na podjazdach. Pakiet ma 1600 wh co waży 8 kilo ale oferuje zasięg który jest mi potrzebny. Ma masę innych rzeczy wybranych do zaspokojenia indywidualnych potrzeb. Jeździłem na różnych rowerach (od 6.5 kg) więc mam wyobrażenie co daje niska masa startowa. Która jedbak obecnie nie jest mi potrzebna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...