Skocz do zawartości

[koła] komplet kół. Maratony XC


RX8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak najszybciej chce kupić koła + opony. Przeznaczenie maratony MTB. Kwota to ok 1k max 1300. Trochę przeglądałem jakieś "rankingi" i w tej cenie kilka razy widziałem Mavic crossride czy crossmax. Mam zielone pojęcie o nich. Może jakieś DT ? 

Opony. Dawno temu jeździłem na racing ray/racing ralph. Dalej stosowany zestaw ? 

Z góry dziękuję za odp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakimkolwiek zestawie DT w tym budżecie to sobie zapomnij (tylne, najtańsze, podstawowe i wiele nie warte koło X1900 to koszt 1200zł, ew. można szukać używaków lub starego modelu - wąskie obręcze na piastach DT370 ale pewnie bliżej 1,5k). Crossride'y można od czasu do czasu kupić w atrakcyjnej cenie (500-600zł komplet) ale to koła ważące 2kg do tego mają kilka wad (nietypowe i niedostępne części, stosunkowo delikatne, klejone korpusy piast i debilny system kasowania luzu osiowego, który nigdy nie działał poprawnie). Za same opony wyłożysz ze 4 stówy. Mając taki skromny budżet mocno bym rozważał koła Shimano (np. WH-MT600).

 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RX8 napisał:

Opony. Dawno temu jeździłem na racing ray/racing ralph. Dalej stosowany zestaw ? 

No nie wiem, bo Racing Ray wszedł do sprzedaży w 2018 roku. 

 

Bez podania np jakich osi potrzebujesz, to ciężko doradzić. Patroluj allegro i olxy, za tysiaka kupisz jakiś komplet x1900 fabrycznych DT Swissa. Do tego zwijane Race Kingi i brum brum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się wyjaśniło. Skoro masz 'dziwny' rower z piastą przednią boost i tylną non-boost to zamiast polowanie na komplet, pozostaje Ci składanie. Wtedy będziesz miał set na takich samych obręczach i bliskim modelu piasty. Bo ja się póki co nie spotkałem, żeby jakikolwiek producent kół robił takie zestawy nie do pary. Niech zgadnę, rower to Kross? Oni tłukli na potęgę modele z mixem kół i zawsze podnosiłem to jako argument, że przy zmianie kół będzie karpik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szedłbym w nowe składane np.: w Daveo. W tej kwocie coś przyzwoitego powinni złożyć-obadaj u nich na stronie lub skontaktuj się nimi. Pewnie zamkną się w wadze 1700-1750gram na obręczach dt więc źle nie będzie. Jak wymyślą cos przyzwoitego za nieco większe pieniądze to warto dołożyć, żebyś później nie pluł sobie w brodę. Niestety opony to temat rzeka. Możesz pójść w jakieś przyzwoite duro, ale jak chcesz coś lekkiego to ponad 200zł / sztuka trzeba położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoite obręcze dt (np. XR 391) to koszt min. 350/szt. Do tego trzeba dołożyć 56/64szprych po 2,5/szt. Nyple są w skomplecie z obręczami.  Wychodzi 840/860zł. Zakładając budżet 1200 na piasty zostaje około 350zł gdzie za stary model dt 350 trzeba dać min. 750zł za komplet a za stare dt 370 z 500zł.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...