Skocz do zawartości

[koła] komplet kół. Maratony XC


RX8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak najszybciej chce kupić koła + opony. Przeznaczenie maratony MTB. Kwota to ok 1k max 1300. Trochę przeglądałem jakieś "rankingi" i w tej cenie kilka razy widziałem Mavic crossride czy crossmax. Mam zielone pojęcie o nich. Może jakieś DT ? 

Opony. Dawno temu jeździłem na racing ray/racing ralph. Dalej stosowany zestaw ? 

Z góry dziękuję za odp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakimkolwiek zestawie DT w tym budżecie to sobie zapomnij (tylne, najtańsze, podstawowe i wiele nie warte koło X1900 to koszt 1200zł, ew. można szukać używaków lub starego modelu - wąskie obręcze na piastach DT370 ale pewnie bliżej 1,5k). Crossride'y można od czasu do czasu kupić w atrakcyjnej cenie (500-600zł komplet) ale to koła ważące 2kg do tego mają kilka wad (nietypowe i niedostępne części, stosunkowo delikatne, klejone korpusy piast i debilny system kasowania luzu osiowego, który nigdy nie działał poprawnie). Za same opony wyłożysz ze 4 stówy. Mając taki skromny budżet mocno bym rozważał koła Shimano (np. WH-MT600).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RX8 napisał:

Opony. Dawno temu jeździłem na racing ray/racing ralph. Dalej stosowany zestaw ? 

No nie wiem, bo Racing Ray wszedł do sprzedaży w 2018 roku. 

 

Bez podania np jakich osi potrzebujesz, to ciężko doradzić. Patroluj allegro i olxy, za tysiaka kupisz jakiś komplet x1900 fabrycznych DT Swissa. Do tego zwijane Race Kingi i brum brum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się wyjaśniło. Skoro masz 'dziwny' rower z piastą przednią boost i tylną non-boost to zamiast polowanie na komplet, pozostaje Ci składanie. Wtedy będziesz miał set na takich samych obręczach i bliskim modelu piasty. Bo ja się póki co nie spotkałem, żeby jakikolwiek producent kół robił takie zestawy nie do pary. Niech zgadnę, rower to Kross? Oni tłukli na potęgę modele z mixem kół i zawsze podnosiłem to jako argument, że przy zmianie kół będzie karpik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szedłbym w nowe składane np.: w Daveo. W tej kwocie coś przyzwoitego powinni złożyć-obadaj u nich na stronie lub skontaktuj się nimi. Pewnie zamkną się w wadze 1700-1750gram na obręczach dt więc źle nie będzie. Jak wymyślą cos przyzwoitego za nieco większe pieniądze to warto dołożyć, żebyś później nie pluł sobie w brodę. Niestety opony to temat rzeka. Możesz pójść w jakieś przyzwoite duro, ale jak chcesz coś lekkiego to ponad 200zł / sztuka trzeba położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoite obręcze dt (np. XR 391) to koszt min. 350/szt. Do tego trzeba dołożyć 56/64szprych po 2,5/szt. Nyple są w skomplecie z obręczami.  Wychodzi 840/860zł. Zakładając budżet 1200 na piasty zostaje około 350zł gdzie za stary model dt 350 trzeba dać min. 750zł za komplet a za stare dt 370 z 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...