Skocz do zawartości

[Rama] Triban RC500 jaki rozmiar wybrać?


keltu

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki rozmiar celować jeśli chodzi o RC500 przy 182cm. i przekroku 84cm? (przekrok mierzony bez butów) To była by pierwsza szoska i pozycję chciałbym bardziej turystyczną niż pod osiągi, ścigać się nie zamierzam. Pytałem jeszcze gdzie indziej i zdania ekspertów są podzielone. ;) Chciałbym raczej uniknąć żonglowania mostkami a w obecnej sytuacji przymierzenie może być utrudnione (dostępność), a zresztą biorąc pod uwagę że wcześniej nie miałem szosy to przy takiej krótkiej przymiarce pewnie XL by mi pasował.. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no o XL wspomniałem żartobliwie, zdaje sobie sprawę że jestem na pograniczu M i L, na ten moment jednak większość przekonywała mnie do M dlatego próbuję rozwiać wątpliwości.. Zawołam @abdesign bo widziałem że się sporo udziela w tej tematyce. Dla przypomnienia geometria:

image.png

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keltu mógłbyś wziąć M i ewentualnie pakować dłuższy mostek jeśli chciałbyś uzyskać bardziej sportową pozycję. Z drugiej strony jeśli chciałbyś mieć sportową pozycję to po co ci triban🙃Zwróć uwagę, że różnica stack pomiędzy M i L jest o wiele większa niż różnice w długości rury (która de facto definiuje rozmiar) - zakładając wywalenie wszystkich podkładek spod mostka kierownicę w M miałbyś 34mm niżej niż w L, kosmicznie duża różnica

@trendyfendi nie ma jednoznacznej odpowiedzi choć ja sam brałbym właśnie L. XL tylko w przypadku kiedy chciałbyś siedzieć jak na krześle (na L pozycja i tak będzie w miarę wyprostowana, nawet jeśli wsadzisz dłuższy mostek)

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę sportowej pozycji, przecież pisałem w pierwszym poście. ;)

Cytat

To była by pierwsza szoska i pozycję chciałbym bardziej turystyczną niż pod osiągi, ścigać się nie zamierzam.

 

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, keltu napisał:

Zawołam @abdesign bo widziałem że się sporo udziela w tej tematyce.

Od razu tam udzielam ;) . Jasne czytam, czasem coś "zaprotestuję" jak w dyskusję włączają się dyletanci albo ludzie którzy nie potrafią wyjść z własnych butów i padają stwierdzenia "bo mi wygodnie" ale w większości przypadków to tu padają zazwyczaj trafne odpowiedzi - i w Twoim przypadku padły już. Posłuchaj @Mihau_'a, bo "zmieścisz" się na M i na L (po Twoim wpisie w którym podałeś że chcesz "niesportowo" padło z klawiatury @Mihau_'a - L) - tu już bardziej chodzi o Twoje preferencje. Zresztą odnoszę wrażenie że akurat Ty to trochę czujesz.

PS. żaden nie będzie wybitnie sportowy... L będzie bardzo luźny, M trochę luźny ;) W sumie to jesteśmy podobnie zbudowani siedziałem na M'ce - Przy moich preferencjach "za wygodnie". Na L'ce to by było jak lord na krześle... Ale ja lubię nisko, plecy by mnie bolały jakbym siedział wyprostowany a żagiel by mnie irytował. 

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że L'ka jest niedostępna (niebieskiego nie chcę) a pojawić się ma najwcześniej za ok. miesiąc to wezmę M.. w razie czego rower można podobno do 2 tygodni zwrócić nawet ze śladami użytkowania. 😮 https://www.decathlon.pl/landing/satysfakcja/_/R-a-satysfakcja

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze tutaj żeby nie zakładać nowego tematu - chodzi mi też po głowie Aspre 1, wiem że to grupę niższy napęd, korbeł na kwadrat itp.. (z drugiej strony blaty w Aspre bardziej mi odpowiadają tj. 46/34 szkoda że młynek nie 32 albo nawet 30..) fajnie że od razu dostaję jakieś sensowne opony Gravelowe, flara, no i cena.. mam okazje go kupić praktycznie w cenie z przed Covida tzn. 3099 zł ale dostępne rozmiary to tylko 54 i 58. Rocznik 2021 niestety coś nie mogę znaleźć tabeli z geometrią a ten 2022 chyba troszkę się różni. (?) Najgorsze że to ew. zakup na odległość i to z 2 końca Polski.

Ktoś coś?

image.png

 

 

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a więc wygląda że ta geometria którą wrzuciłem wcześniej jest błędna, w przypadku M górna rura to 550mm a nie 540 trochę dziwne ale niech będzie.

Jak myślicie w kontekście rozmiaru 54 dla mnie , zakładam że będzie bardziej "sportowo" jak w przypadku RC500 (?).. rozmiar znowu na "styk" czy zdecydowanie za mały?

Edit: Pozwolę sobie jeszcze raz zawołać @abdesign 

image.png

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2022 o 13:47, keltu napisał:

To była by pierwsza szoska i pozycję chciałbym bardziej turystyczną

Jeżeli ta Twoja wypowiedź jest przemyślana, stanowcza i serio to.... Aspre tak średnio do tego pasuje. Co do samego rozmiaru to rozmiar M będzie daleko od tego Twojego pierwotnego założenia. Człowiek o Twoich proporcjach ciała się na nim "mieści", ale jeden idealnie bo lubi "leżeć" inny się popłacze bo lubi "siedzieć" - czyli preferencje.

Sam rozmiar M przy 182cm i proporcjonalnym przekroku - dla mnie jak najbardziej ok - pod warunkiem że należysz do pierwszej kategorii.

Cytat

zakładam że będzie bardziej "sportowo" jak w przypadku RC500

no "ciut"

Triban przy rurze 548 ma główkę 155, s - 569, s/r 1,50

Aspre przy rurze 550 ma główkę 150, s - 553, s/r 1,43

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jak to oceniacie na oko

Wiesz...No jak mu się podniesie tylne koło 10cm do góry to nawet przyzwoicie wygląda ;)

A tak serio - to już tu padło na tej M'ce się pomieścisz mając nieco "agresywniej" - nieco bo triban ma geo jaką ma. Wymiana mostka ze 100mm na ciut dłuższy wyjdzie na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej przejażdżce 15km - pod koniec już zaczęły dawać o sobie plecy lekki ból w okolicach lędźwi, rower wydaje się bardzo nerwowy mam problem żeby stanąć na pedałach aby mocniej przycisnąć, tracę nad nim kontrolę nie wiem tylko czy to kwestia przyzwyczajenia się do baranka czy jest po prostu za krótki. Pomijając to śmigało się super, właściwie bez żadnego wysiłku zrobiłem PR na swoim kółeczku wokół komina..

Zastanawiam się czy go nie zwrócić i jeszcze przymierzyć się do L'ki jak się tylko pojawi.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...