Skocz do zawartości

[Pozycja na rowerze] Cross Northtec Caledon XXL


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do kupna roweru crossowego. Testuję aktualnie Northtec Caledon z ramą 23".  Proszę o pomoc w ocenie pozycji. Czy jest OK? Nie będę na razie pisał o swoich odczuciach, żeby nic nie sugerować :)
Mój wzrost: 193cm, noga 94cm.
Sztyca wyciągnięta na 14cm.

 

rower.jpg

Edytowane przez Nowograd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, jak obliczyłeś wysokość siodełka patrząc na to zdjęcie...

Masz miejsce w kroku jak stoisz nad ramą? Wygląda całkiem dobrze, ciężko się do czegoś przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj chociażby najprostszą metodę jako punkt wyjścia. Prawa noga też może wskazywać że siodło jest za nisko. Na zdjęciu pięta ustawiona w nienaturalnym położeniu dla pedałowania.

Screenshot 2022-03-13 at 10-46-33 wysokosc siodelka – Szukaj w Google.png

Edytowane przez Imar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i opinie. Jak stoję na podłodze, to do ramy mam około 8cm.  Mam wątpliwości czy ta rama nie jest za długa. Efektywna długość górnej rury to 645 cm. Rozmiar mniejszy to 620cm, ale niestety nie mam możliwości się do niego przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie rama nie jest dla ciebie za długa . Jak by co , tzn gdybyś chciał mieć jednak krótszą, to 1-2 cm bez problemu uzyskasz na krótszym mostku bo ten który jest wygląda na dość długi . 8 cm przedkroku to takie minimum , ale to nie jest rower MTB więc jest to wystarczające minimum . Generalnie wygląda że to dobry rozmiar dla ciebie . Kolejne przymiarki zacznij od prawidłowego ustawienia wysokości siodła .

Oczywiście nikt nie zagwarantuje że na mniejszym rozmiarze nie czułbyś się lepiej . To zawsze sprawa indywidualna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z krótszym mostkiem i ciut wyżej siodłem :)  Czuję, że jest trochę inaczej, ale nie jest to duża zmiana na plus czy minus. Może wyszłoby po przejechaniu x kilometrów. 
Wcześniejszy mostek to 110mm i 17 stopni. Teraz 90mm i 10 stopni.  

rower2.jpg

Edytowane przez Nowograd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas wydaje mi się że siodło jest za nisko. Ciśnienie do opon? Co to za widelec? Jeśli powietrzny to ustaw odpowiedni sag, jeśli sprężyna stalowa to wyreguluj napięcie wstępne. Możesz też zastosować metodę Grega LeMonda.

https://portal.bikeworld.pl/artykul/porady/abc_rowerzysty/18695/jak_ustawic_siodelko_w_rowerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nisko? Już ma prawie prostą nogę, a na drugiej stoi na palcach.

Masz pozycję jak emeryt, dobrze będzie. Zdjęcia statyczne są kiepskie, bo ustawiasz się nienaturalnie. Gwarantuję Ci, że jadąc wyglądasz inaczej.

Jeździj, wygląda to dobrze.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko i opony oczywiście ogarnę.  Najbardziej zależało mi na Waszej opinii co do długości ramy. Emerycka pozycja musi być, bo im bardziej pochylony jestem tym szybciej zaczyna boleć mnie kark. Z drugiej strony siedzieć wyprostowanym jak na rowerze miejskim też niedobrze. 
Dzięki bardzo za pomoc! Rower zostaje ze mną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...