Skocz do zawartości

[wieszak] Topeak Solo


epon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może podzielić się opinią na temat https://www.topeak.com/global/en/products/125-Storage-Stands/991-SOLO-BIKE-HOLDER ? 

Do tej pory rower trzymałem w specjalnie do tego przygotowanym miejscu, ale po przeprowadzce nie mam już takiej możliwości i musze przenieść do mieszkania.
Ciekawi mnie jak się sprawdza taki uchwyt, nie musi być konkretnie ten model, chętnie też zobaczę inne propozcyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się, tak po prostu. Kwestia odpowiednie uchwytu, zabezpieczonego przed porysowaniem ramy, i ustawienia tego na ścianie w ten sposób żeby rower wisiał stabilnie. 

Tego konkretnego Topeak nie używałem, fajny, ładny, ale kosztuje jak na Topeak przystało. 

Bardzo dobrze wykorzystuje przestrzeń uchwyt w stylu podlinkowanego wyżej z Decathlonu - czyli szyna w którą stawia się rower, i haczyk na ścianie na przykład do zawieszenia kawałka miękkiego sznurka czy czegokolwiek innego trzymającego rower pod skosem - albo uchwyt do złapania za ramę, za pedał.

Rower nie odstaje aż tak od ściany i można zmieścić nawet kilka na kawałku ściany. 

7df702b8ef91a9205d4cd3ebdfd8db1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to z Decthlonu oglądałem wcześniej, ale mają napisane że jest przeznaczone do platform, nie wiem czy spd też da odpowiedni uchwyt, a raczej w to wątpię.

Wolałbym prawdę mówiąc takie rozwiązanie żeby właśnie uniknąć rysowania lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam w mieszkaniu dwa rodzaje uchwytów: 

  •  Kikuty - Tacx Gem Bikebracket - system podobny jak Topeak
  • Szyna - jak z Decathlona

Jeśli miałbym coś polecić to jednak szyna lepsza, i można zarówno platformę jak i SPD w nią wpiąć. Porównanie zamieszczam Ci poniżej, może pomoże w decyzji :)

Plusy i minusy szyny: 

  • + sztywniejsze połączenie ze ścianą i roweru z wieszakiem 
  • + mniej miejsca w przestrzeni użytkowej
  • + można bardziej "wtopić" w otoczenie - ja kupiłem białe na Allegro
  • + pasuje do szos i MTB w każdym kształcie ramy i slopingu
  • + wiele rowerów na jedno ustawienie - jak zmienisz rower to na 95% będzie pasował następny
  • - ściana na pewno się pobrudzi bo nie zawsze trafisz oponą w szynę
  • - więcej kołków i otworów
  • - większa siła działa na wieszak gdzie są pedały - zwróc uwagę na kołki odpowiednie do podłoża
  • ogólnie lepsze do małych przestrzeni żeby upakować sprzety na małej powierzchni podłogi

Cechy kikutów:

  • + brudny rower nie dotyka ściany 
  • + mniej otworów
  • + można coś jeszcze powiesić w przestrzeni między rowerem a ścianą
  • - trzeba wymierzyć umiejscowienie dokładnie pod typ ramy  
  • - tylko jeden rower pasuje - jak zmienisz rower nie wiadomo czy następny przypasuje
  • ogólnie lepsze do przestronnych wnętrz żeby rower zdobił ścianę

 

2022-02-08_12-21-25.jpg

2022-02-08_12-20-45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, epon napisał:

mają napisane że jest przeznaczone do platform, nie wiem czy spd też da odpowiedni uchwyt

Piszą byle pisać. Mam bliźniaczy uchwyt kupiony na allegro. Dwa rowery zamontowane kaskadowo (jak @MikeSkywalker pokazał), jeden na platformach, drugi SPD. Używam od roku i jest jak najbardziej w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, epon napisał:

No właśnie to z Decthlonu oglądałem wcześniej, ale mają napisane że jest przeznaczone do platform, nie wiem czy spd też da odpowiedni uchwyt, a raczej w to wątpię.

Wolałbym prawdę mówiąc takie rozwiązanie żeby właśnie uniknąć rysowania lakieru.

Ja wieszam za spd. Tam nie ma różnicy co w to wsadzisz bo to widełki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...