Skocz do zawartości

[Odzież] Skarpetki/ Czapka/ Nerka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam trzech rzeczy wymienionych w temacie, czyli skarpetek, czapki i być może nerki.

1. Skarpetki

Dotychczas wszystkie skarpetki miałem z Decathlon, dość cienkie ale jeździło mi się w nich dobrze. Szukam możliwie grubych, ale wciąż na sezon letni. Kupiłem nowe buty, a że stopę mam wąską i bardzo kościstą, to taka warstwa materiału zdecydowanie poprawia komfort.

2. Czapka

Problemy z zatokami spowodowały, że już nawet w lato muszę mieć coś na głowie. No i przy okazji wkładki kasku nie wchłaniają potu. Aktualnie mam Brubeck Active, szukam czegoś podobnego. Z aktualnej jestem średnio zadowolony. Dość mocno się rozciągnęła, nie trzyma kształtu, zsuwa się. No i co najważniejsze, jest zaprojektowana żeby zasłaniać uszy, a ja tego nie potrzebuję. Wiem że są czapki kolarskie z daszkiem, ale ja jakoś ich nie lubię.

3. Nerka

Jeżdżę z plecakiem. Wożę coś do zjedzenia, pompkę Xiaomi Electric Pump, małe etui z Multitoolem i mini apteczką. Plecak mi kompletnie nie przeszkadza, ale ma jedną zasadniczą wadę. Bardzo mocno pocą się plecy. O ile w upalne lato to nie jest problem, o tyle w chłodniejsze dni już tak. Plecy płyną, zaczyna się robić nieprzyjemnie. Czy nerka do jazdy Gravelem ma sens? Macie jakieś doświadczenia? No i znowu. Jestem chudy jak patyk. Czy taka nerka nie będzie mi wiecznie zjeżdżała?

Budżet? Ma znaczenie, ale nie będę teraz pisał że na skarpetki chcę wydać X, a na czapkę Y. Przejrzę propozycje i coś wybiorę, albo chociaż będę znał kierunek poszukiwań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co do czapki to ostanio kupilem poniższą:

Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/antybakteryjna-supercienka-czapka-soft-pod-kask-10799118903

Dobrze trzyma sie głowy i kask "sztywno" na niej siedzi i faktycznie tak jak jest napisane w opisie waży tyle co chusteczka higieniczna:)

Myślałeś o torbie na kierownicę? Sam byłem sceptycznie nastawiony, ale w ubiegłym roku kupiłem taką poniżej z myślą, aby zabierać ją tylko w trasy powyżej 100 km, w rezultacie w ogóle nie zdejmuje jej z roweru. To chyba najlepszy zakup jakiego dokonałem jeżeli chodzi o akcesoria rowerowe.


https://allegro.pl/oferta/torba-na-kierownice-sakwa-na-rower-etui-na-telefon-10706557398

Mieści się w niej dodatkowy bidon, coś do jedzenia i kurtka przeciwdeszczowa, a według mnie kompletnie nie wpływa na komfort jazdy, rzepy trzymają naprawdę bardzo mocno.

Jeżeli chodzi o skarpetki to nie pomogę;)

 

Edytowane przez Cross90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mogę polecić jako produkt bardzo trwały - Skarpety rowerowe Van Rysel 900 zimowe: https://www.decathlon.pl/p/skarpety-na-rower-900-zimowe/_/R-p-9519?mc=8549196

2. Czapka która dobrze zabezpiecza przed wiatrem - ICEbrakeER SIERRA: https://www.polarsport.pl/odzie/czapka-icebrakeer-sierra.html Z tym że jest raczej na chłodniejsze dni.

3. Myślałeś o torbie pod ramę ? Bo w Crosso można zamówić taką torbę: https://crosso.pl/produkt/torba-zipper-bikepacking/ ale szytą na miarę. U mnie w Marinie FC jest o wymiarach 6x7x50 cm bo akurat tyle miałem wolnego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baribal robi nerki. Helikon zresztą też.

https://baribalpoland.pl/pl/torby-i-nerki/168-taktyczna-nerka-edc-baribal.html

Podoba mi się, pojemna. Lubię trochę militarne klimaty. Ale cena jak dla mnie trochę za wysoka i nigdy nie używałem nerki. Więc jak na pierwszą to trochę dużo. Tym bardziej że mam torby na rowerze, i używam nerkę ze średnią częstością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3

KLS Dakota. Używam dwa sezony i jestem zadowolony. Jedynie co zaczyna mnie wkurzać to zamek od głównej kieszeni. O ile na samym początku było wszystko ok to w ubiegłym sezonie zaczęły się problemy z zapinaniem zamka podczas jazdy. Często podchodzi kawałek materiału. Co dwie trzy jazdy podciągam też paski bo trochę się luzują. I jak jesteś chudy to czeka cię ich skrócenie bo są niemożebnie długie.

2

Może zwykła buffka tylko odpowiednio zwinięta? Załóż na głowę tak aby nie zasłonić uszu, chwyć za drugi koniec i zakręć tak aby trzymając górę w rękach mieć coś w rodzaju klepsydry czy muszki w pionie, naciągnij resztę na głowę.

1

Jesteś pewien, że masz dobrze dopasowane buty? Część (być może większość) producentów robi buty w dwóch szerokościach (tęgość). Być może masz te szersze. Też jestem szczypiorem i miałem ten problem z Shimano. Chyba jedynie skarpetki, dzięki którym stopa by nie latała to wełniane góralskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bastard83 napisał:

Baribal robi nerki. Helikon zresztą też.

https://baribalpoland.pl/pl/torby-i-nerki/168-taktyczna-nerka-edc-baribal.html

Podoba mi się, pojemna. Lubię trochę militarne klimaty. Ale cena jak dla mnie trochę za wysoka i nigdy nie używałem nerki. Więc jak na pierwszą to trochę dużo. Tym bardziej że mam torby na rowerze, i używam nerkę ze średnią częstością.

Całkowicie beznadziejna nerka na rower :) Miałem dużą nerkę EDC od Baribala. Sam pomysł fajny, te wszystkie przegrody, kieszonki itd. Można bardzo fajnie poukładać szpej. Jednak przez swój kształt i profil nie jest wygodna podczas jazdy na rowerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mr. Dry napisał:

Jesteś pewien, że masz dobrze dopasowane buty? Część (być może większość) producentów robi buty w dwóch szerokościach (tęgość). Być może masz te szersze. Też jestem szczypiorem i miałem ten problem z Shimano. Chyba jedynie skarpetki, dzięki którym stopa by nie latała to wełniane góralskie.

Ja ogólnie mam problem ze wszystkimi butami, rowerowymi jak i cywilnymi. Przestałem sobie już tym zawracać głowę i staram się poprawiać wkładkami. U mnie zawsze wygląda to tak samo. Jeżeli but jest dobry na długość, to na ogół jest nieco za luźny, zwłaszcza do mniej więcej połowy stopy od strony palców. Jeżeli ma być dobrze dopasowany, to znowu będzie za krótki.

To już moje piąte buty i zawsze pojawia się dokładnie ten sam problem. Mam dwie pary z Decathlonu z ich ówczesnej, topowej serii. Przy kostce leżą idealnie, tylko co z tego, jak przedni rzep zaciska "powietrze" i but się deformuje.

Także po prostu kupiłem te które mi się podobały i były dobre długością. Wiem że naprawdę musiałbym się najeździć i naszukać, żeby być może trafić coś co by idealnie leżało na mojej stopie. 

Inna sprawa że na początku zawsze buty nieco uwierają, bo po tu się czarować, to jest kawał plastiku. Mam nadzieję że po jakimś czasie, te twarde miejsca nieco się zmiękczą.

Co do skarpetek, to takie zwykłe, bawełniane skarpetki wystarczyły w 100%. Nie są to zimowe, grube na 0.5 skarpety. Po prostu zwykłe, nieco grubsze skarpetki codzienne i właśnie tego typu szukam.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko bym wziął pod uwagę jakąś torbę, czy pod siodło czy na ramę. Swego czasu mocno się zastanawiałem nad Ortlieb saddle bag o pojemnośći 4,1L na pewno taka torba będzie znacznie wygodniejsza niż jakakolwiek nerka czy plecak. A akurat ten Ortlieb ma bardzo fajny system zapięcia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torba nie wchodzi w grę, nawet gdyby to była najwspanialsza torba na świecie i dodatkowo przyspieszała rower :D 

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...