Skocz do zawartości

[Gravel do 8k] Kellys Soot 70 vs Cube Nuroad Race


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam dla siebie gravela do 8k zł. Jazda 65% miejskie i okołomiejskie ścieżki rowerowe (asfalt, kostka, szuter) i 35% typowy szuter (głównie ubity).

Dziś byłem przymierzać Eskera 6.0 2022, ale niestety rozmiar L mi nie podpasował - rama jest trochę za mała, siodełko musiało być wysoko i przez to miałem zbyt sportową i niezbyt wygodną dla mnie pozycje. Do tego buciorami haczyłem o opony przy skręcie. 

Mam 188 cm wzrostu, przekrok ok 88 cm. 

Niestety Esker 6.0 w rozmiarze XL nie będzie póki co produkowany - info od Krossa.

Zawęziłem więc wybór do Kellys Soot 70 (https://www.kellysbike.com/pl/gravel-c912/soot-70-p67848) oraz Cube Nuroad Race (https://www.cube.eu/pl/2022/bikes/road/gravel/nuroad/cube-nuroad-race-greynblack/) - oba w rozmiarze L. Patrząc po rozmiarówce z geometrii i porównując do Eskera w "L" powinny pasować. Dodam, że nie chcę typowo sportowej / aerodynamicznej pozycji, bo nie jestem zaawansowanym kolarzem. Myślałem też o Merida Silex 400, ale ciężko dorwać i mi się cholernie nie podoba wizualnie...

Czy te modele są jednak warte uwagi? W Soot 70 podoba mi się jedna korba z przodu, bo wiem, że przedniej przerzutki i tak będę uzywać tyle co nic. Cube za to bardziej podchodzi mi wizualnie, ale nie do końca mi się podoba ten dziwny patent na dokręcanie sztycy 2 śrubkami - wygląda to na awaryjne...

Edytowane przez Edon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do tego buciorami haczyłem o opony przy skręcie. 

To nie ma żadnego znaczenia. Podczas jazdy takim rowerem nie wykonujesz tak mocnych ruchów kierownicą w trakcie kręcenia żeby zahaczyć

Ogólnie rowery obydwa ok. Design to kwestia indywidualna, wybór napędu 1x vs 2x też mega subiektywny, można się nad tym godzinami rozwodzić

BTW masz dostępnego aspre 2 https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-romet-aspre-2-pd25763/?v_Id=155462

tutaj w rozmiar 58 też byś się dobrze wpasował https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-sensa-romagna-gravel-grx-pd23167/?v_Id=167177

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspre 2 kusi ceną, ale wizualnie mi niestety mocno nie podchodzi. 

Za to ta Sensa prezentuje się świetnie. Niestety o tej firmie nigdy nie słyszałem - jak z ewentualnym podejściem do kwestii gwarancji u nich, coś wiadomo? Niby firma Holenderska, to chyba się na rowerach znają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia dotycząca gravela - jak wygląda kwestia z bólem nadgarstków? Do tej pory miałem MTB z amorem powietrznym (RS Recon), ale często go w sumie blokowałem jak jeździłem po mieście czy lekkim terenie, gdzie amor bardziej przeszkadzał niż pomagał.

Spotykam się ze sprzecznymi opiniami - jedni twierdzą, że widelec z gravela (karbonowy) daje w tej kwestii radę, inni są zdania, że nadgarstki i tak często bolą. Nie mówię tutaj o jeździe po jakichś super trudnych terenach - jak wsponialem, głównie ścieżki rowerowe, ale wiadomo, że i one często bywają średniej jakości, z wybojami, nierówną kostką, itp. Wiadomo, że wybierać jak amor powietrzny to na pewno nie będzie (a ciensze opony też pogorszą tłumienie), ale czy faktycznie bóle nadgarstków są często spotykane?

Edytowane przez Edon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dziękuję za wyjaśnienie. 

Prześpię się jeszcze z decyzją, ale najprawdopodobniej jutro zamówię tego SENSA. Strasznie mi się spodobał, porównałem też wymiary geometrii do Krossa którego dziś mierzyłem i wydaje mi się, że powinien bardzo dobrze podpasować w rozmiarze 58. Będę tylko musiał przyzwyczaić się do baranka, bo dziś w sklepie pierwszy raz miałem kontakt i po przesiadce z MTB było to bardzo dziwne doświadczenie - ale zarazem ciekawe. Najdziwniej mi się hamowało, jakoś brakowało mi tej pewności z klamek w MTB, ale pewnie kwestia kilku godzin jeżdżenia i będzie ok.

Edytowane przez Edon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi jeszcze w oko RONDO Ruut AL 1 2X - https://rondo.cc/ruut-al1-2x,466,pl

Z tego co widzę ma nieco gorsze przerzutki od SENSA (GRX400 zamiast GRX810) - duża jest różnica między nimi?

Jak oceniacie tego Rondo na tle SENSA - https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-sensa-romagna-gravel-grx-pd23167/?v_Id=167177 ?

Mam możliwość przymierzyć go ok 100 km od miejsca zamieszkania, więc jeśli warto to mogę podjechać. Czy jednak SENSA prezentuje się SENS-owniej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby rower z 10 rzędowym napędem przebił taki z 11s. W rozmiarse którego potrzebujesz stack w rondo jest mniejszy o 15 mm czyli z grubsza kierownica będzie 15mm niżej, spora różnica

Pomijając ten napęd geo sensy jest imo trochę "bezpieczniejsze" na początek przygody z barankiem

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Ostatecznie na placu boju zostają SENSA oraz Cube Nuroad, i już nie kombinuję bo im więcej znajduję tym większy miszmasz mam.

 

Znalazłem za to info o przeliczniku stack / reach. Z tego co się dowiedziałem, im wyższy ten współczynnik tym bardziej zrelaksowana pozycja za kierownicą. W przypadku Sensa wynosi on 1,526, w przypadku Cube - 1,568. Co ciekawe, w przypadku Merida Silex 400 wynosi on 1,55. Porównuję oczywiście modele "L". Czy Cube ma więc jeszcze bardziej "wygodną" pozycję od Silexa? Myślałem, że Silex w tej kwestii jest nie do przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na Cube Nuroad Race 2022 w rozmiarze L, bo okazało się, że był na miejscu w sklepie w okolicy. Nie miałem super zrelaksowanej pozycji na nim, ale wydaje się dość wygodny, a i pewnie kwestia przyzwyczajenia bo to jednak przesiadka z MTB. Najwyżej skoczę na jakiś bikefitting jeśli po dłuższej jeździe nie będzie ok. 

Sam rower prezentuje się na żywo super, znacznie fajniej niż na zdjęciach. Dziękuję za wszelakie opinie - już miałem brać SENSA, ale jednak lepiej kupić coś co da się fizycznie przymierzyć :)


A przy okazji jeszcze zapytam - jakie pedały polecacie do takiego sprzętu? Nie będę jeździć w butach SPD. W MTB miałem platformy, ale bardzo szerokie. Myslę nad czymś mniejszym co by pasowało do geometrii roweru. Moze Dartmoor Candy Pro? https://www.centrumrowerowe.pl/pedaly-rowerowe-dartmoor-candy-pro-pd2469/?v_Id=79275

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...