Skocz do zawartości

[1000] Używka dla nastolatka.


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam używanego roweru dla nastolatka 150 cm wzrostu, 40 kg wagi. Rower do dojazdów do szkoły i na okazjonalne, krótkie wycieczki w teren.

Z tego co się zorientowałem w rozmiarach ram i kół, to pasuje rama 17", a koła 26".

Polećcie coś z olx, allegro, czy sprzedajemy.pl z okolic Ciechocinka. Może być Toruń czy Włocławek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem że mamy za Ciebie przekopać wszystkie te portale i podesłać propozycję? :unsure:

Co innego spojrzeć na parę podesłanych rowerów i ocenić co są warte. 

I tak, szukaj rowerów górskich na kołach 26, rozmiary 16-17". Z solidnych rowerów na pewno przewinie się tam Unibike Mission/Fusion.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dariooshek skąd jesteś???

Mój syn wyrósł z 26 i mam do sprzedania fajny rowerek. Mieszkam na śląsku jak coś, ale mogę ci wysłać. 

Mam rower author traction ze sztywnym widelcem, napęd Sram 1x8, koła na piastach deore, opony kevlarowe, korba na octalinku z zębatką NW. Waga 10 kg. Jak coś podeślę ci zdjęcia na privat. 

Priorytet w tym wypadku to była waga ;-)))  

 

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, macie rację, wydałoby się bardziej wysilić. 

Co powiecie na to?

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-mtb-schwinn-messa-CID767-IDETYDu.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-kross-hexagon-x3dobrze-doposazony-CID767-IDJWcCu.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/kross-hexagon-x3-rower-CID767-IDKCmrg.html?reason=observed_ad

 

woojj, tak jak pisałem wyżej  - Ciechocinek. Dawaj foty, zobaczymy co mój syn powie.

schwinn mesa z linku powyżej odpada. Własnie dowiedziałem się, że rama ma rozmiar L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Session - odpuść, full za tysiaka to złom. 

Cube Aim to 18" - trzeba by mierzyć. Jak stan dobry to fajny rower. 

Alpina na wolnobiegu, nie warto. 

Hexagon - nic o nim nie wiadomo. Mocno przesunięte w tył siodełko, mocno wysunięta sztyca - sprawdziłbym czy siedzi w ramie minimum na 10cm. Jeździł tym rowerem ktoś kto z niego wyrósł więc rura podsiodłowa może być osłabiona/sztyca wygięta (może przesadzam ale to zawsze trzeba sprawdzić). Ten droższy lepiej się prezentuje. 

Najważniejsza zasada jest jedna - stan, stan i jeszcze raz stan takiego roweru. Albo będzie okej, albo dużo do niego dołożysz remontując. Po samych zdjęciach co nieco można ocenić ale w powyższych przypadkach za wiele o stanie roweru nie mówią. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 11:49, remover napisał:

Wiele zależy od geometrii ramy i ciała

Właśnie tak. Dla mnie największym zaskoczeniem był 17" cross (a więc koła 28") jako rower komunijny, dla dziewczynki. 

Ale najpopularniejszy rower wśród "komunistów" to właśnie ramy 16/18 cali, w połączeniu z kołem 27,5, mowa o modelu Mission.

W paru przypadkach trzeba było skrócić sztycę, tak żeby schowała się w ramie ale młodzi spokojnie te rowery opanowywali a po sezonie były już w sam raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...