Skocz do zawartości

[Romet huragan 3] Problem z oponami


Jakub04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać czy miał ktoś do czynienia bądź orientuje się jakby wyglądała wymiana opon do rometa huragana 3, ze względu na jakość dróg w okolicy opony 25c na jakich jest fabrycznie są nie za dobre i chciałbym zapytać czy zmiana opon na 28c zmniejszy podatność na centrowanie się kół? Czy opona 28c wejdzie do tego roweru bez problemu? Czy opona continental ultra sport III zwijana będzie dobrym pomysłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet daje do swoich rowerów tanie koła, ot i cała tajemnica. To ma największy wpływ na centrowanie.

Czy wejdą szersze - trzeba by spróbować, choć po zdjęciach sądząc zapasu miejsca jest niewiele. Musiałbyś w jakimś serwisie popytać o używaną oponę i przymierzyć. 

Conti Ultra Sport odradzam na kiepskie drogi. Łatwo je przebić. Lepsze będzie coś z wkładką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jakub04 napisał:

Czy opona 28c wejdzie do tego roweru bez problemu?

Zależy od rocznika. Bodajże od 2019 się mieściły ale głowy za to nie dam. Druga sprawa, że jedno 28c drugiemu nierówne. W zależności od szerokości obręczy i samej opony może mieć realnie zarówno te 28mm jak i nawet 30. Nie wiem jak tam akurat ultrasporty 3 ale 2 były sporo szersze niż deklaracje producenta. Na komfort wpływa też rodzaj mieszanki zastosowanej w oponie, nie ma się co łudzić, że jakiś producent zużywa najbardziej miękką mieszankę na tanie modele.

A czy są US3 "dobre"? Obiektywnie nie. Biorąc jednak pod uwagę cenę to mogą być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Romet daje do swoich rowerów tanie koła, ot i cała tajemnica. To ma największy wpływ na centrowanie.

Uczepiłeś się kół w Rometach. Jakość kół jest adekwatna do tego, ile się płaci za rower. Co złego jest w kołach w Huraganie 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. To po prostu część na której wiele firm oszczędza, bo tego nie widać w specyfikacji. Ot, koło.

I czepiam się bo to element na który mało kto zwraca uwagę. A oszczędza na nim Romet, Kross, Trans-Rower, Decathlon. Romet jest w czołówce - bo nie spotkałem się żeby jakakolwiek inna firma dawała najtańsze opaski na obręcze, do rowerów szosowych za kilka tysięcy, gdzie pompuje się po 6-7 atmosfer. Kilka takich przypadków uświadomiło mi że robią te rowery najtaniej jak się da, oszczędzając do przesady. 

No i też nie jest to pierwszy wątek gdzie ktoś narzeka na to że musi często centrować koła w rowerze właśnie tej marki. Więc pewnie winne są szprychy albo kiepski zaplot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...