Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni SR Suntour], wymiana


Barney7777

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem ze stery 1 1/8  +  zwykly zacisk QR?  ja od siebie bardzo polecam rockshox xc30 coil, warto takze kupic neoprenowe oslony na golenie. Serwis amorka i tak bedzie konieczny od czasu do czasu ale jednak uszczelki wszystkiego nie zatrzymuja. O jezdzie w mokrych warunkach juz nawet nie wspominam, dosc sie naogladalem zdjec uwalonych w srodku (od wody blota) amorkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś do czynienia z czymś więcej niż amor sprężynowy? Tak pytam, bo jak polecasz 30 mm sprężynowego to chyba nie bardzo. Do tego jak osoba poszukująca jest lekka, to nawet wymiana sprężyny nie pomoże, a lepiej sprawdzi się sztywny wideł, bo przynajmniej całość będzie lżejsza i w kieszeni mniej odczuje.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q_u napisał:

Miałeś kiedyś do czynienia z czymś więcej niż amor sprężynowy? Tak pytam, bo jak polecasz 30 mm sprężynowego to chyba nie bardzo. Do tego jak osoba poszukująca jest lekka, to nawet wymiana sprężyny nie pomoże, a lepiej sprawdzi się sztywny wideł, bo przynajmniej całość będzie lżejsza i w kieszeni mniej odczuje.

tak mialem, wyregulowany pod siebie manitou markhor, oraz rockshox sektor, jako regulacje rozumie sag oraz tlumienie odbicia bez kompresji - nie bylo wiekszej roznicy w porownaniu z xc 30 coil,  kupujac taki amor uzywany kupi sprzet pewniejszy a nie ze kupi cos co np nie trzyma cisnienia, do tego ewentualny serwis tanszy, fabryczna sprezyna jest wedlug rs srednia, w praktyce wazac 78kg musialem miec ustawiona najwieksza twardosc

2 godziny temu, Q_u napisał:

przynajmniej całość będzie lżejsza

a to juz w ogóle szkoda gadac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Q_u napisał:

Na tym co tu przeczytałem można zakończyć jakąkolwiek rozmowę z Tobą.

a w przypadku samochodow takze jest przepasc pomiedzy np amorkami bilstein a np kayaba? to sa moje indywidualne odczucia,  przepasc to bedzie mial po przejsciu z tego suntour na Rock shox, pod wzgledem sztywnosci takze odczulem spora poprawe, pod wzgledem samej trwalsoci tak samo, na koniec zycia tani SR xcm zapadl sie ok 1cm.. nie wiem chyba sprezyna zajechana po calosci... takze na podsumowanie, jezdzilem na roznych amorkach, sama praca amortyzatora NIE ROZNILA sie znaczaco od tego co mam na swoim xc30, a teraz z ciekawosci zobacz sb co na temat sprezynowcow sadzi Dirt it more, z tego co mozna zobaczyc wynika ze... sprezyna jest lepsza

i teraz zestawiam amorki po 1200 z czyms co kosztuje ok 600 - 700, taki raidon czy inny tani powietrzny nie bedzie lepszy, xc30 coil ma takze regulowane tlumienie odbicia cos czego np najtanszy powietrzny rst nie ma, regulowane tlumienie jest kluczowe dla prawidlowej pracy zawiasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w sumie trzy widelce RS z TK, zawsze się ich z chęcią pozbywałem, ostatni zaczął jako-tako pracować, jak wyrzygał olej z tłumika, przedtem pracował dosłownie na pół gwizdka, nawet z torbą na kierownicy uginał się na jakieś 50 mm, ale w pewnych sytuacjach nawet te 50 mm  bywa lepsze, niż sztywny wideł. Przy takim budżecie ciężko będzie coś sensownego znaleźć (300 kosztuje przyzwoity tłumik abs+ albo komplet uszczelek do dobrego widelca) , także nawet ten RS może kusić, no bo co innego? Blaze? XCT? 

Ale za stówkę więcej jest na allegro xcr air - 29", z prostą sterówką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie turnkey nabil prawie 200h i w zasadzie trzeba tylko zmieniac olej, nie dbalo sie o amor to potem pracuje beznadziejnie, olej pewnie zuzyty brudny, przez uszczelki dostala sie woda piach... przyznaje ze zajechany amor jest jak sztywny widel. Dodam  jeszcze ze amor nie jest od wybierania lisci... sam musze pozadnie przylozyc by ugial sie te prawie max skoku. Obecnie olej do zmiany, ale swiezo po serwisie, idealnie wyregulowamy wybiera wszystko tak, jakby tych korzeni kamieni nie bylo. Mimo neoprenu na goleniach starczylo 80h pracy by zuzyc olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...