Skocz do zawartości

[SID] Ultimate, Select - opinie


Sabarolus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, TheJW napisał:

43 tydzień 2019

Obawiam sie, ze to moze nie do konca tak dzialac, bo jak zerkniesz na stare widrlce i na nowe wyprodukowane po 2020 roku to maja one dokladnie tyle samocyfr w serialu, i nie jestes w stanie rozczytac cz xxTyy to rok 03 czy 13, czy 23

Np mam w domu 02T30....i ktory to niby bedzie rocznik?

I dla porownania 07T25....

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa 
Co lepsze SID czy FOX?
https://www.bike-discount.de/en/rockshox-sid-sl-select-29-debonair-100-tapered-boost-remote-1
https://www.bike-discount.de/en/fox-racing-shox-32-a-float-stepcast-29-performance-100-2posgrip-tapered-boost-remote

Co o nich sądzisz? Który będzie lepszy do zawodów XC, jak z ich serwisem? Chyba serwis SIDa będzie tańszy i prostszy? a lepsza amortyzacja to FOX? tak strzelam, nigdy nie miałem foxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox jest droższy i trudniejszy w serwisie, ale przynajmniej po kilku miesiącach nie padnie ci tłumik. :) Charger w SIDzie prędzej czy później się podda, a nowy to 2/3 ceny widelca. 🤪 I po przesiadce z SIDa na Foxa mogę potwierdzić opinie, że ten drugi jest bardziej "pluszowy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F32 jest mniej sztywny niż Judy. Nawet F34 jest mniej sztywny niż Reba/SID. Ale jest już wystarczająco sztywny do XC (F32 też ale lżejszych osób).

Co do chargerów to nie ma dramatu - kondom nowy kosztuje w okolicy 100zl a ponadto od wersji 2 nie trzeba ich zmieniać przek każdą jazdą ;) Faktem jest że żeby to w domu poskładać, odpowietrzyć i nie mieć całej podłogi i ścian w oleju jest sztuką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jednak zaczynam zastanawiać nad Rebą, mieszkam w bloku i nie mam dostępu do warsztatu. Wszystko serwisuję w salonie, nie chciałbym pociapać sufitu.
Tylko czy poczuję różnicę po przesiadce z Recona Silver RL na Rebę? Wagowo na pewno, ale czy coś jeszcze? Czy Reba pracuje lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TheJW napisał:

Fox jest droższy i trudniejszy

Jest trochę droższy. A czy trudniejszy? Poziom skomplikowania podobny do SIDa. Po prostu FOX nie oferuje gówienek pokroju Motion Control i nawet najniższy model ma Gripa. 

Podstawowy serwis sprężyny czy dolnych lag robi się tak samo i podobnym kosztem.

8 godzin temu, matty napisał:

Tylko czy poczuję różnicę po przesiadce z Recona Silver RL na Rebę? Wagowo na pewno, ale czy coś jeszcze? Czy Reba pracuje lepiej?

Jako były posiadacz obydwu moge powiedzieć, że ogrom podawanej czasami nawet tutaj na forum różnicy umknął mojej uwadze :D

Reba jest lżejsza i i możesz modyfikować komorę powietrzną tokenami. Poza tym to drewniak jak Recon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, matty napisał:

 Jednak zaczynam zastanawiać nad Rebą, mieszkam w bloku i nie mam dostępu do warsztatu. Wszystko serwisuję w salonie, nie chciałbym pociapać sufitu.
Tylko czy poczuję różnicę po przesiadce z Recona Silver RL na Rebę? Wagowo na pewno, ale czy coś jeszcze? Czy Reba pracuje lepiej?

Reba i Recon technicznie są tożsame.

Nawet tłumik z Reby przekładałem do Recona Gold.

Reba jest lepiej wykonana, ma zaworek na dole do spuszczania ciśnienia, ma bardziej ażurowy korpus, lepsze aluminium na golenie (w porównaniu do recona gold, bo silver to ma stalowe) etc., ale w działaniu nie będzie odczuwalnej różnicy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, matty napisał:

Wszystko serwisuję w salonie, nie chciałbym pociapać sufitu.

Z twoim użytkowaniem chargera w sidzie wystarczy zrobić raz na dwa lata, a to kosztuje około 80pln w serwisie jeśli dostarczysz sam tłumik. Pozostałą część serwisu nie różni się niczym od każdego foxa 32, ręby, recona. Argument bez sensu. 
Reba tlumikowo jest 15 lat do tyłu. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KSikorski napisał:

Reba i Recon technicznie są tożsame.

Nawet tłumik z Reby przekładałem do Recona Gold.

Reba jest lepiej wykonana, ma zaworek na dole do spuszczania ciśnienia, ma bardziej ażurowy korpus, lepsze aluminium na golenie (w porównaniu do recona gold, bo silver to ma stalowe) etc., ale w działaniu nie będzie odczuwalnej różnicy.

Nie sa. Spreżyna z reby nie zadziała w reconie.

Ale wracając do tematu przewodniego - mając rebe i foxa 34 perf w tej samej cenie naprawdę nie wiem nad czym się zastanawiać.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego ograniczacie wybór tylko do nowych, jest sporo używanych amorków na zasadzie: ktoś kupił rower i po miesiącu zmienia amor. Ja w swoim życiu tylko raz kupiłem nowy widelec bo się napaliłem na lyrika 2023 i żałuje bo było zaczekać i na olx się pojawiły wersje select+ (czyli ultimate bez buttercups) za 1/2 ceny nowego ulti. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...