Skocz do zawartości

[tarcza hamulcowa, piasta] Jak ściągnąć tą tarczę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zabrałem się dzisiaj za przegląd tylnej piasty, i mam pytania.

1. Jak ściągnąć tą tarczę hamulcową? Czytałem  w poradnikach, że do sciągania tarcz shimano potrzebuje klucza takiego jak do kasety, ale ten klucz jest zdecydowanie za mały!

2. Czy klucze do konusów (nie mam obecnie) złapią mi te konusy? Które na moje - niefachowe - oko są mocno schowane?

IMG_20210831_174312a.jpg

IMG_20210831_174327a.jpg

IMG_20210831_174338a.jpg

IMG_20210831_175450a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że w temacie serwisu jestem totalnym lamerem (co widać pewno po pytaniach :), dlatego naiwnie zapytam: Piszesz o nakrętkach kontrujących konusy? To znaczy że mam założyć inne? Te które są, były oryginalnie. Zresztą, dystans pomiędzy konusem i nakrętką i tak blokuje dostęp. Zakładam, że ściągnięcie tarczy pozwala na lepszy dostęp do konusów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki za info.

 

Trochę dziwne, bo rower to Kross Trans 5.0 kupowany w grudniu w dobrym sklepie. Raczej nie chce mi się wierzyć, żeby sprzedawca który składał rower, mocował też tarcze :) Czyżby Kross dał $upy i wsadził nie tą nakrętkę co trzeba? Anyway: dzięki za doprecyzowanie. I znowu jestem trochę mądrzejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wprowadzają Cie w błąd. Te nakrętki są dozwolone do każdego typu osi. Te pod klucz do kasety, nie mogą być używane z osią 20 mm. To jest jedyny wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...