Skocz do zawartości

[korba/suport] Trzeszczenie podczas jazdy


k4mi1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od 3 miesięcy mam rower i od jakiegoś miesiąca słyszę trzeszczenie w okolicy napędu/pedałów.

Trzeszczenie powtarza się w cyklu obrotu pedałami tylko przy nacisku/jeździe. Jak sobie kręcę ręką stojącnic obok roweru nie słychać nic niepokojącego.

Czy problem wygląda jak zanieczyszczenie w supporcie?

korba: Shimano Acera FC-TY3010

suport: RLO na łożyskach maszynowych, uszczelnianych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy problem wygląda jak zanieczyszczenie w supporcie?

Niekoniecznie, a wręcz to pewnie nie suport. U mnie ostatnio był to bagażnik mocowany na sztycy. I też trzeszczało tylko w jednym położeniu korby i powyżej 30km/h.
Tak na marginesie, ostatnio zamocowałem kamerkę GoPro na kierownicy. Mój rower wydawał się cichy. Jest wyregulowany i chodzi jak z pod igły. Na filmie dopiero usłyszałem jak wszystkie trzaski "niosą się"  po ramie (u mnie karbonowej). Zmiana przełożenia to strzał z pistoletu, a hamowanie to seria. Tego nie słychać podczas jazdy :D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za rady - choć tuż po przeczytaniu przeszło mi przez myśl czy to nie żarty :), ale konstrukcja ramy to połączenie rurek, więc dźwięk się musi dobrze nieść, więc zabrałem się za wykluczanie.

W dniu 16.08.2021 o 06:20, bogus92 napisał:

Zacznij od wyczyszczenia sztycy i rury podsiodłowej oraz zacisku. Często to zabrudzenia w tej okolicy powodują różne dźwięki

Wyczyściłem sztyce, zacisk i fragment rury podsiodelkowej (ile sięgnąłem). Nic to nie dało, ale dla pewności wyjąłem sztycę i zacisk i pojeździłem na stojąco - ciągle słyszałem te dźwięki.

Potem wymyśliłem, że spróbuję wykluczyć korbę/suport poprzez ściągnie łańcucha (w sumie to tylko zrzuciłem z tarczy i przykleiłem go taśmą malarską do ramy). Dziko się pedałowało bez łańcucha, ALE nie było nic słychać - co potwierdzało by, że nie ma problemu z przodu.

Założyłem łańcuch i przestałem słyszeć trzaski. Trochę to dziwne.

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny przypadek,podczas mocniejszego kręcenia słyszałem trzeszczenie z okolic suportu. 

Ale to było tylko złudzenie a byłem pewien że to suport jak się okazało był to brud między widelcem a główka ramy,ewentualnie coś w sztycy siodła bo dwa te elementy  smarowałem w jednym czasie i zrobiło się okej. Więc kombinuj a znajdziesz 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...