Skocz do zawartości

[e-bike] do 10k


Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko rowery górskie , i rozpatrując w tej kategorii drugi ( ghost ) jest najlepszy . Tylko że to rower dla dużego człowieka- XL . Haibiki ( tzn te z linków ) w kategorii rowerów górskich są takie sobie , średnie .  Drugi hai jest trochę lepszy od pierwszego, choć to teoretycznie niższy model . Może starszy . Pierwszy Hai ma na dzisiejsze czasy mały aku . Choć na 60 km rozsądnej ( tzn oszczędnej ) jazdy powinien wystarczyć . Poza górami na pewno wystarczy .

 W pierwszym w ogóle nie zauważyłem rozmiaru , trzeci to Mka . Tak w ogóle to wiesz że ramy mają różne rozmiary ? Między M a XL jest spora różnica .

A te dojazdy to gdzie będą ? W górach , w terenie ? Bo do tego stworzono te rowery . Jeśli nie , to  może poszukaj e trekkinga czy e crossa .

Do jakiejś rekreacyjnej i codziennej jazdy każdy z nich się nada .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekreacyjna jazda to to nie będzie, to takie 30km w 1-ną stronę po dość wyboistych polnych dróżkach. Rozmiarom się na razie w ogóle nie przyglądałam, ale tym XL zrobię sobie rundkę, może nie będzie zły. pozdrawiam, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji. Również potrzebuję e-bika na dojazdy do pracy.
Osobiście czaję się na Overfly BOLT plus. Oczywiście jak tylko pojawi się w ofercie (liczę na początek jesieni) to biorę wersję full wypas w wersji z 1,5 kWh akumulatorem. Dzieki temu ładować będę musiał nie co tydzień tylko co trzy tygodnie. Rower można bez problemu odblokować do 40km/h z poziomu wyświetlacza bez zabawy z mod-czipami. Silnik ma 500W zamiast standardowych 250W.


https://overflybike.pl/nasze-rowery/bolt-plus/

BOLT_TREK-8-1200x800.jpg

Możesz również rozważyć ecobika RX500 z akumulatorem 840Wh. Limit prędkości można całkowicie zdjąć również z poziomu wyświetlacza.
rx5001.jpg

https://www.rowery-elektryczne.pl/produkt/615/rower-elektryczny-ecobike-rx500-21

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obaj producenci nie podają ważnych parametrów - wielkości tarczy z przodu i wielkości kasety. Jednak jeśli idzie o kasetę to raczej należy założyć standard - 11-34 to patrząc na zdjęcia wygląda że z przodu też jest standard - 38 . Z ciekawości przełączyłem sobie dziś na kadencję i wyszło mi że przy przełożeniu 38 do 11 przy 30/h jest kadencja 57, a przy 40/h 78. Nie są to ( przynajmniej dla mnie) wartości komfortowe przy dłuższej jeździe. Trzeba by zmienić tarczę z przodu - przynajmniej na pod 50 zębów - ale nie wiem czy jest ot do kupienia. Zresztą niech się wypowiedzą jeżdżący szosówkami, oni wiedzą jakie przełożenia warto mieć jeżdżąc 30 - 40/h. Kup lepiej szosówkę - to jedyny rower nadający się do jazdy z takimi prędkościami.

  No chyba że to ma manetkę gazu, ale wtedy po co udawać że jedziesz na rowerze - kup skuter elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu jest 44T. Tu masz bliźniaczy model  Overfly bolt MTB.
https://overflybike.pl/wp-content/uploads/2021/02/Overfly-e-bike-2021.pdf


Przy kadencji 90rpm i oponach 29'' wystarczy to do 50km/h
29*2.54*3.14/100*(44/11)*(90/60)*3.6=~50 km/h

cale * 2.54 cm * pi /100 * (zęby z przody / zęby z tyłu) * (rpm na korbie / 60) * konwersja z m/s na km/h

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecobike RX 500 ma również ramę 19'' (cokolwiek to by znaczyło ;). Za dwa tygodnie powinien się pojawić tańszy Ecobike SX300 (18'' lub 20'')

Ps. Parę godzin temu dostałem na moją prośbę ze sklepu electofun zdjęcia Ecobike RX 500. Na ich stronie jest tylko jedno ,które mało co pokazuje. (śmiem twierdzić nawet że jest to poprostu render)
Jakby co to jest to wersja 19''

IMG-20210816-134238-945.jpg

IMG-20210816-134246-321.jpg

IMG-20210816-134252-201.jpg

IMG-20210816-134257-454.jpg

IMG-20210816-134311-690.jpg

IMG-20210816-134320-287.jpg

IMG-20210816-134327-531.jpg

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha żeby nie było że jestem jakiś krypto-pracownikiem ecobika czy coś. Osobiście wolę Overfly Bolt Plus z 1.5 kWh akumulatorem oraz pełnym wyposażeniem (błotniki , bagażnik ,oświetlenie). Przypadkowo na stronie lubieelektryki.pl natknąłem się na datę ponownej dostępności tego roweru! Teraz przynajmniej wiem że nie ma co się spieszyć i myśleć o RX 500 jako alternatywie na dojazdy do pracy.

Capture.png

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja na sto procent biorę overfly bolt plus bo za cenę ecobike rx500 z Aku 840Wh mam 1512Wh w bolcie. Overfly będzie dostępny w drugiej połowie września według osoby prowadzącej sklep lubięelektryki. Kasa gotowa. Teraz czekam...

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...