Skocz do zawartości

[Gravel] Norco Search XR s2 2020 - opinia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę z prośbą o pomoc. 

Mianowicie zakochałem się w rowerze Merida Silex 400, ale za żadne skarby już nigdzie nie dostanę, więc szukałem dalej w podobnym zakresie cenowym i natrafiłem na ten oto rower 

https://www.norco.com/bike-archives/2020/search-xr-s2/

Chciałbym jednak prosić o opinie ramy i widelca tego modelu. Widzę, że jest to rama ze Stali chromowo-molibdenowa, jaka jest wagowo różnica między tą, a aluminiową. I czy waszym zdaniem koniecznie powinnoa być aluminiowa? Raczej nie planuje jeździć ze sakwami. 

A apropos widelca, w opisie jest napisane "Mid-Modulus Carbon", czy to nie jest całkowicie karbonowy widelec zatem? 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za poświęcenie czasu.

Edytowane przez Kakas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie odradzam, z pressfitem da się żyć. Po prostu nigdy jeszcze takiego rozwiązania w stali nie widziałem - zamiast kluczem zmieniasz suport praską.

O ramie nic nie powiem - stal na pewno będzie nieco cięższa od alu i będzie inaczej pracować. Stalowe rowery są często bardziej wiotkie ale nie jest to regułą. Author Ronin trzęsie się na boki jak osika  a Fuji Jari jest sztywny. Rower mi się podoba, jest na GRX-ie, niezłe koła, sztywne osie ... ładny.

Co do geometrii się nie wypowiem. Trzeba by sie przymierzyć, przejechać, raczej bardziej sportowy niż Silex ale tu nie mam wiedzy.  Na gravela - fajny rower na pierwszy rzut oka. Nie wiem jak cena.

Jak się nie ścigasz - poważnie bym rozważył.

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stack 600 w rozmiarze L (58) oznacza, że kierownica będzie raczej nisko, bardziej w stronę klasycznej szosy niż progresywnego gravela. Merida ma w tym samym rozmiarze 645, choć to akurat skrajność w drugą stronę. 

Edytowane przez some1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wkg napisał:

Nie, nie odradzam, z pressfitem da się żyć. Po prostu nigdy jeszcze takiego rozwiązania w stali nie widziałem - zamiast kluczem zmieniasz suport praską.

O ramie nic nie powiem - stal na pewno będzie nieco cięższa od alu i będzie inaczej pracować. Stalowe rowery są często bardziej wiotkie ale nie jest to regułą. Author Ronin trzęsie się na boki jak osika  a Fuji Jari jest sztywny. Rower mi się podoba, jest na GRX-ie, niezłe koła, sztywne osie ... ładny.

Co do geometrii się nie wypowiem. Trzeba by sie przymierzyć, przejechać, raczej bardziej sportowy niż Silex ale tu nie mam wiedzy.  Na gravela - fajny rower na pierwszy rzut oka. Nie wiem jak cena.

Jak sienie ścigasz - poważnie bym rozważył.

No raczej do tej pory jeździłem rekreacyjnie na moim mtb, ale zauważyłem, że częściej jednak asfalt stąd decyzja o Gravelu, i nie nie ścigam się, ale lubię jednak trasy około 70km zatem zależy mi na wygodnej pozycji. Szczerze nie znam się, ale widzę, że ty mógłbyś jednak doradzić na co zwrócić uwagę przy geometrii ramy, ten rower już jednak odpuszczam 👎😜

21 minut temu, wkg napisał:

Nie, nie odradzam, z pressfitem da się żyć. Po prostu nigdy jeszcze takiego rozwiązania w stali nie widziałem - zamiast kluczem zmieniasz suport praską.

A jaka opcja lepsza, rozumiem, że nie "pressfit", to na co mam patrzeć? Dodam, że mieszkam w UK, wiec jeśli byś mógł, nazwę po angielsku też? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kipcior napisał:

 Stal siłą rzeczy będzie cięższa. Niestety producent się nie chwali wagą, w testach też nie widać więc trzeba domniemywać, że nie jest najlepiej.

Ok, stal odpada, będę szukał aluminium 😊

1 minutę temu, wkg napisał:

A jeździłeś na tej Meridzie ? Wyprostowana pozycja wcale nie musi być wygodna. 

I dlaczego gravel ? Jeździsz po szutrach ? 

Nie jeździłem, ale bardzo intensywnie obserwowałem opinie ludzi, i ogólnie geometria podobna do mojego mtb. Tak ścieżki są wybierane asfalt i szuter, leśne ścieżki również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kakas89 napisał:

A jaka opcja lepsza, rozumiem, że nie "pressfit", to na co mam patrzeć? Dodam, że mieszkam w UK, wiec jeśli byś mógł, nazwę po angielsku też?

BSA - normalny suport na gwint. PressFit jest wciskany. Nie przykładał bym jednak do tego większej wagi. Na PressFity Shimano ludzie raczej nie narzekają. Tyle,ze to raczej rozwiązanie do carbonowych ew.aluminiowych ram. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, some1 napisał:

Stack 600 w rozmiarze L (58) oznacza, że kierownica będzie raczej nisko, bardziej w stronę klasycznej szosy niż progresywnego gravela. Merida ma w tym samym rozmiarze 645, choć to akurat skrajność w drugą stronę. 

Mam 170cm wzrostu, więc raczej na M patrzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kakas89 napisał:

Widzę, że jest to rama ze Stali chromowo-molibdenowa, jaka jest wagowo różnica między tą, a aluminiową.

Dla zobrazowania, pierwsza edycja ramy gravela Niner RLT 9 Steel, wykonana z drogiej stali Reynolds 853, ważyła razem z hakiem i tylną ośką ok. 2,38 kg. Tak więc goła rama pewnie troszkę ponad 2 kg:

https://www.ninerbikes.com/products/rlt-9-steel/

Mocno uśredniając będzie to jakieś 0,5 kg więcej w stosunku do solidnej ramy aluminiowej. Takiej, która nie jest maksymalnie odchudzoną szosową konstrukcją.

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...