Skocz do zawartości

[Kask] MET Rivale vs Rudy Project Rush?


Calder

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj spędziłem pół dnia odwiedzając wiele sklepów rowerowych w poszukiwaniu kasku i okularów bo jak wiadomo kask lepiej przymierzyć bo obwód to nie wszystko. 

Wstępnie upatrzyłem sobie kilka modeli takich jak Giro Agilis, Rudy Project Rush, MET Idolo, MET Rivale i kilka innych modeli. Po kilku godzinach łażenia po sklepach stacjonarnych jedyne co było na stanie z tych upatrzonych to Giro Agilis malowanie w wersji damskiej i MET Rivale. I to by było na tyle jeżeli chodzi o próbę przymierzenia kasku :wallbash:

Giro odrzuciłem (może to przez malowanie mnie odrzuciło ale jakoś skorupa na żywo mi się nie spodobała), co do MET Rivale dość fajny tylko akurat malowanie było tylko w jednym kolorze nie w moim guście. 

Najbardziej zależało mi na przymierzeniu Rudy Project Rush ale jego nigdzie nie znalazłem. 

Linki do tych kasków:

Rudy Project Rush

MET Rivale

Miał ktoś kontakt z tymi kaskami i ma jakieś uwagi co do obu modeli? Zwłaszcza co do Rudego? I teraz jeszcze pytanie o rozmiar, MET Rivale mierzyłem M (54-58cm) i L (59-62). Mka leżała wygodnie na maksimum regulacji a Lka też ale na minimum. Co w takich wypadkach lepiej zrobić, mniejszy czy większy? 

 

PS: Orientuje się ktoś dlaczego każdy mój post musi czekać teraz na zatwierdzenie? Żadnego ostrzeżenia na forum nie miałem a teraz wszystkie posty na czerwono, wcześniej tak nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w tym większym przy maksymalnie skręconej regulacji powstaje duża szczelina między tyłem głowy a skorupą. Chyba jednak zaryzykuję Mkę (tam jeszcze z pół obrotu zostawało regulacji). Szkoda że nigdzie Rusha nie było. Ciekawe jak on by leżał na mojej głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask przyszedł. Bez czapki jakieś półtora obrotu pokrętłem jeszcze jest zapasu. Z ciekawości włożyłem zwykłą cienką czapkę (akurat rowerowej nie mam żadnej). Mieści się po poluzowaniu regulacji i nic nie uciska. Jednak Lka byłaby za duża. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...