Skocz do zawartości

[hamulce] hamulce mechaniczne tarczowe


Cruznomad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od niedawna składam swój rower, wszystko jest już zrobione działa bardzo dobrze i jestem na etapie końcowym i poszukuje pary chamulcy tarczowych mechanicznych do 200zł ze względu na ograniczone środki. Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mi poleci takie hamulce w cenie którą podałem czekam na odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lextalionis napisał:

W ten sposób to Ci nikt nie pomoże. Napisz czego faktycznie szukasz. Kompletny hamulec (klamka, kable, zacisk i tarcza) czy tylko same zaciski. 

Trochę własnego wkładu też byś mógł dodać i poszukać przykładowe modele, które Cię interesują i pokazać linki do porównania.

Szukam klamek,kabli i zacisków

Interesuje mnie Shimano BR-M375 ale są trochę za drogie szukałem coś w tym stylu bo słyszałem że te hamulce są naprawdę dobre.wiec wolałem zapytać tych którzy się na tym znają o wiele lepiej niż ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym brał MT200, ponieważ tanie mechaniczne to zło. A wspomniane wyżej AVID BB7, ale nowe, to ponad 200 ze sam jeden zacisk... I żeby działały trzeba też dobrych linek i wspomnianych klamek. Fakt - z BB200 będzie klamka na 3 palce, ale to nadal markowe hydrauliki (przyznam, nie miałem, ale problemy z tanimi mechanicznymi znam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MT200 to naprawdę udane hamulce, używane zgodnie z przeznaczeniem i odpowiednio konserwowane starczą na naprawdę długi czas. W porównaniu do mechaników serwis jest bardziej skomplikowany bo wymaga odpowietrzenia a nie jedynie przeplecenia linki przez pancerz ale siła i ogólne odczcuia z używania hamulca są tego warte. + jest też taki że nie trzeba ciągle regulować hamulca bo w hydrualikach rozsunięcie tłoczków ustawia się samo wraz z zużyciem okładzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, m0d napisał:

Poszukaj kompletu hydraulicznych MT200. Do niedawna spokojnie można było zmieścić się z kompletem przód-tył za mniej niż 200zł.

Właśnie szukałem i za 170 około jest tylko klamka+zacisk na przód

5 minut temu, To_JaT napisał:

MT200 to naprawdę udane hamulce, używane zgodnie z przeznaczeniem i odpowiednio konserwowane starczą na naprawdę długi czas. W porównaniu do mechaników serwis jest bardziej skomplikowany bo wymaga odpowietrzenia a nie jedynie przeplecenia linki przez pancerz ale siła i ogólne odczcuia z używania hamulca są tego warte. + jest też taki że nie trzeba ciągle regulować hamulca bo w hydrualikach rozsunięcie tłoczków ustawia się samo wraz z zużyciem okładzin.

Rozumiem więc zdecyduję się na hydrauliki a płyn mineralny jest drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...