Skocz do zawartości

[planowanie trasy] Aplikacja do planowania i rejestracji trasy?


Rekomendowane odpowiedzi

Komoot czasami podaje takie informacje, że fragment trasy wiedzie przez drogę, gdzie ruch rowerów jest zabroniony i konieczne będzie prowadzenie. Może i w tym wypadku było takie ostrzeżenie? Mowa oczywiście o wersji przeglądarkowej. Jak planujęsiedząc przed komputerem) w brouterze i zgrywam ślad, to zasysam go do Komoota. Różnica zatem polega na tym, że to nie Komoot wyznacza moje trasy a jedynie odczytuje i ostrzega. W wersji mobilnej, na telefonie, jeśli wyznaczę trasę na brouterze (na komputerze) i prześlę na telefon to zawsze pyta, czy zostawić gpx jak jest, czy przeliczyć po znanych sobie drogach.

W każdym razie, tak jak pisałem - automatowi nie ma co ufać, jeśli wyznaczamy trasę siedząc przed komputerem to trzeba ją choć wyrywkowo sprawdzić. Wprawdzie Google Street View często ma zdjęcia przeterminowane o kilka lat ale nic lepszego chyba nie ma?

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wymiennik jak masz problem z drogami w swoim rejonie to na priva mi wyślij dokładny opis problemu i koordynaty to poprawię ten problem na danych mapowych. Po poprawce i cyklu aktualizacyjnym ( różnie to trwa u wydawców od tygodnia do nawet pół roku) będziesz miał wszystko jak należy.

Jak będziesz definiował drogę to podawaj typ nawierzchni, stan, szerokość , znaki drogowe ( czy dopuszczona do ruchu, kierunek, etc)

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam bikerouter.de - jest to co prawda jakaś wersja broutera, ale ma świetny IMO schemat: roadbike(minimized traffic). Dla mojego typu turystyki jest to idealny schemat, chyba do tej pory najmniej razy wyprowadził mnie w maliny (w porównaniu do koomota itp.).

No i można tam nieźle sobie poustawiać własne warstwy.

 

A co do koomota, to on potrafi nie tylko puścić Cię nieistniejącą drogą (bądź taką gdzie pokrzywy sięgają na 3 metry), ale też czasem na siłę prowadzić drogą okrężną choć szlak prowadzi o wiele ładniejszą trasą. Mnie swego czasu na siłę próbował "zepchnąć" z green velo, choć inne nawigacje (jak i heatmapa stravy), pokazywały że można przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...