Skocz do zawartości

[amortyzator] Dylemat wyboru amortyzatora


wigi

Rekomendowane odpowiedzi

Yoo, przyszedł czas złożenia roweru i jak pewnie w wielu przypadkach przychodzi dylemat co do wyboru widelca.

Wstępnie wybrałem ramę Dartmoor Hornet - zalecany przez producenta zakres skoku: 140-180

Do czego ma służyć: Jeżdżę głównie po lasach, więc oczywiście zdarzają się zjazdy, amor powinien sprawdzać się również w podjazdach. Czasem również zdarzy się przejażdżka po mieście. Jednym słowem nic ekstremalnego w żadną stronę, ale rower powinien mieć możliwość wykonania trochę bardziej wymagającego zjazdu, jeśli zajdzie taka okazja.

Rozważam skok od 120 do 140, z uwagi na podjazdy, dobrze, aby amortyzator był wyposażony w  blokadę skoku.

    - Pytanie 1, czy w takich zakresach skoku blokada jest w ogóle potrzebna i sensowna?

    - Pytanie 2, czy jeśli zdecyduję się na skok 120, nie będzie wadził z zakresem skoku w ramie ?

Koła 27,5 (27,5+)

Zakres cenowy  - 1000 zł, ale wiem, że ciężko znaleźć coś ciekawego zamykając się w ograniczonej cenie. Jestem gotów dołożyć nieco, jeśli propozycja będzie fajnie spełniała wymagania ;)

Z góry pięknie dziękuję za wszystkie odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co kto lubi

2. 140 minimum

Jeżeli chcesz widelec 120 mm, to wybrałeś złą ramę. Zresztą, nawet opis wskazuje że niepotrzebnie pchasz się w cięzkiego kloca.

No i za 1000 zł to raczej nie poszalejesz z wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wigi napisał:

Wstępnie wybrałem ramę Dartmoor Hornet

 

29 minut temu, wigi napisał:

Jednym słowem nic ekstremalnego w żadną stronę, ale rower powinien mieć możliwość wykonania trochę bardziej wymagającego zjazdu, jeśli zajdzie taka okazja.

To się nijak ze sobą nie klei :) Ot kupowanie oczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz do Horneta amortyzator o zbyt małym skoku, to suport będzie za nisko, przez co możesz regularnie zachaczać korbami/pedałami o wystające korzenie/kamienie. W związku z tym raczej nie schodź poniżej 140mm.

 

Najtańsze sensowne nowe widelce do tego roweru to Suntour Aion i Rock Shox 35 Silver/Gold, ale to już wydatek rzędu 1500 zł. 

Za 1000 zł dostaniesz Recona lub Epixona, ale odradzam, bo są na goleniach 32mm i przy skoku 140mm mogą być dość wiotkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...