Skocz do zawartości

[5000 zł] Crossowy, trekkingowy, gravel?


Rekomendowane odpowiedzi

@wkg... nie bądź już taki... od razu że "onanista"

Swoją drogą chłopaki i dziewczęta wyprawowe to jedni z najfajniejszych ludzi do spotkania na rowerze serio. Spotkasz chama na kroskantrówce, fullu? spotkasz chama na szosie...? żaden problem... a gościa z sakwami? A gdzie tam! Zawsze zadowolony z mapą i poratuje łykiem wody, z daleka pomacha - zawsze. Może nie wszędzie z tymi swoimi tobołami wjadą... ale bawią się równie dobrze jak Ty na tych Mazurach robiąc te wszystkie ciekawe rzeczy których nie dostrzegasz w okularach pochlapanych błotem. Objeżdżają szosy, bezdroża - lubię trekkingowców na tych Ich przyciężkich rowerach. ;) 

Edyta: teraz będzie "ironiczniej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się w pełni zgadzam ! Serio !

Będe już grzeczny, obiecuję :)

Naprawdę, to niesamowici ludzie. Z pasją, zacięciem, pomocni, życzliwi, z horyzontami, dzielą sie wiedza i emocjami  i zawsze można się napić i pogadac jak rozbija się w okolicy.

My tu o sprzęcie a nie o ludziach. Ale porównania z naszymi lokalnymi jeźdźcami apokalipsy nie ma !

Byłem kiedyś świadkiem dyskusji prawie 70-o letniego małżeństwa. Ona: "Tyle razy Ci mówiłam, że nie powinniśmy dziennie robić więcej niż 100 a zawsze 200km wpada :("

@szy się nie obrazi, wiem to :) Ot, forumowe pogaduszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki na pewno Trans 11 (amortyzator, opony, napęd, manetki), ale wątpię, by był dostępny. Nie wiem czy to polityka Krossa czy kwestia dostępności części, ale w tych fajnych trekkingach Krossa pustki są od wielu miesięcy. Na stronie Krossa pojawił się ostatnio Trans 9 z 2020, ale i tak jest niedostępny.

Z pozostałej dwójki - TourRay 5 ma lepszy napęd, znacznie lepsze w użyciu manetki. Atlantis mocniejsze dynamo, świetne chwyty, lepsze opony. Same chwyty to ponad 200 złotych w osobnym zakupie, podobnie opony - widać (mądrą) proturystyczną politykę Unibike'a. W Raymonie możesz widzieć niemiecką jakość, w Unibike'u polski patriotyzm ;)

Jeszcze wygląd - dla mnie trekkingowe TourRaye mają ten typowy, pożądany look roweru turystycznego - ciemna, nierzucająca się w oczy rama, a tymczasem Unibike wygląda trochę, jakby designem zatrzymał się w 2003 roku. Może to efekt srebrnej ramy?

Ale do końca obiektywny nie jestem - lecą do nas TourRaye 6. 

No i najważniejsze, często powtarzane - najlepszy rower to ten, który jest dostępny.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...