Skocz do zawartości

[kaseta mtb] Wygięta zębatka kasety SLX 10s


Sarmata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów miał podobnie wygiętą zębatkę w kasecie lub wie jaka może być tego przyczyna? W moim przypadku nie było kija w łańcuchu.

Będę wdzięczny za podpowiedź, żeby unikanąć podobnego przypadku w przyszłości.

zdjęcie kasety.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się czasem takie przypadki. Być może gdzieś mocniej depnąłeś nieco niefartownym ułożeniem łańcuch i poszła w bok. W elektrykach zdarza się to częściej i wina leży zarówno po stronie siły napędu jak i materiału zębatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedyne wytrzymaczenie. Musiałem chyba w momencie zmiany zębatki mocniej depnąć na podjeździe. Niestety to juz drugi mój taki przypadek ale poprzednią kasetę deore udało się odratować, teraz nie ma już szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokuj sobie przerzutkę do 9 koronki, będziesz miał napęd 9s.  ;) 

Wygięła się na zewnątrz, więc wygląda jakby łańcuch miał spaść, zblokował się na przerzutce, przez dodanie siły na korbę, wygięło ją, po czym puściło i efekt jest znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 9s nie da rady bo 32t tez nie działa 😉

Aż się boję ściągać z tego bębenka tą kasetę bo jak nie da rady normalnie zdjąć to używka która mam na podmiankę może nie przyjąć lancucha a wtedy nowa kaseta to teraz ponad 3 stówy i nie wiadomo czy nie coś więcej. To już kasa prawie jak przy 1x12, ale przy kasecie  slx 12s w moim przypadku z alu zębatką aż się boję😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sarmata napisał:

Aż się boję ściągać z tego bębenka tą kasetę bo jak nie da rady normalnie zdjąć to używka która mam na podmiankę może nie przyjąć lancucha a wtedy nowa kaseta to teraz ponad 3 stówy 

Trzeba spróbować... No chyba że wolisz 2x8 😉

15 minut temu, abdesign napisał:

 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca_share_media1615140543164_6774390440758814606.jpeg

Z czego oni robią te kasety... masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda to słabo, jedyne wytłumaczenie, że gdzieś musi być słabszy element żeby się przerzutka nie rozleciała albo lancuch nie zerwał. Tak czy inaczej trzeba z napędem jak z jajkiem bo inaczej tak się to kończy. 

Udało się wymienić pająk z 3 zębatkami i lancuch działa 😀 Dziękuję wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...