Skocz do zawartości

[Opony] 80% teren - Beskid Sądecki - do ok 300 zł


ppawel239

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyszedł czas na wymianę już kończących się opon i stoję przed dylematem jaki zestaw zakupić?

Jak w temacie potrzebuję opon głównie w teren, jeżdżę w Beskidzie Sądeckim, dużo podjazdów i tyle samo szutrowych często techniczny zjazdów.

Koła 26" - dużo się naczytałem i ciężko coś wybrać. Wiele pozytywnych opinii jest na temat Vittorii ale za komplet trzeba z 500 zł dać.

Więc chyba bardziej bym się skłaniał do Continentali albo Schwalbe chyba że macie inne propozycję - chciałbym się zamknąć w kwocie max 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: A tu jest taniej drutowa Saguaro. Jak nie ma błota to z pewnością nie jest gorsza a byc może lepsza - układ klocków sprawia, że jest mniej podatna na przebicie a dodatkowo agresywne boczne klocki ratuja tyłek na zakrętach. Dużo wybacza.

https://sportprofit.pl/pl/p/Opona-Vittoria-Saguaro-26x2.2-drutowa-czarna/26064

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pythony idą świetnie pod twardej, szutrowej nawierzchni zarówno suchej jak i mokrej. Ale nie lubią błota. Ja sporo na nich jeździłem bo ostatnie lata były suche i nawet w po Beskidzkich szlakach latałem. Dużo zależy od stylu jazdy. Ja np często dojeżdżam w góry na rowerze, pykam jakiś OeS i wracam do domu też na rowerze. Taka moja typowa trasa to wyjazd z Krakowa do Myślenic - około 25 km po asfalcie muszę dolecieć, tam pakuję na szlaki, robię Uklejnę, Kudłacze czy Lubomir i wracam do Krakowa. Na taką trasę te oponki są super. Ale jeśli lubisz zaszyć się na cały dzień w trudnym, górskim terenie to faktycznie lepiej mieć bardziej agresywne gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ściągę z opon Continental. Jedyne opony które dają radę na śliskim to Mountain King, ewentualnie Trail King. 

Trail King użytkuję w rozmiarze 27,5" i rzeczywiście dobrze sobie radzą prawie w każdym terenie, jednak Mountain King na mokrym są nie do pobicia mam je w rozmiarze 29" i na mokrym śniegu idą jak po sznurku.

IMG_20210223_202813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ppawel239 napisał:

Coraz bliżej mi do Continentala, taki zestaw wypatrzyłem:

Jestem fanem opon tego samego typu i przekładaniem ich wraz ze zużyciem. X-king mają wyraźnie niższe opory toczenia, przy zachowaniu dobrej przyczepności. MK to bardziej na rąbanki Beskidu z korzeniami i telewizorami. Bezkompromisowa w ciężkim terenie z błotem i gnojem wszelkiej maści. Choć nowy MK nie jest już tak radykalnie hardkorowy jak stary (niższy środek).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mescal na góry jest za drobny, zalepi ci się błotem na pierwszym podjeździe. Będziesz tańczył jak na lodzie, dupcią zamiatał. Zrobi ci się szybko slick ;-))

Barzo w góry są ok ale x2. To już twój zestaw który podałeś będzie lepszy na góry. Jak ma być dość lekko i trzymać to X-kingx2, barzo x2.

Do extremum MK.....tyle że czasem trzeba pojeździć po cywilu i koło komina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppawel239 napisał:

 

W dniu 23.02.2021 o 19:43, wkg napisał:

https://biostern.abstore.pl/opony-mtb-vittoria-barzo-g2-0-26x2-25-zwijana-tnt,c106,p5452,pl.html

40 złotych dorzucisz :D To jest ta ze wzmacnianymi ściankami bocznymi.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...