Skocz do zawartości

[Do 17000] Hardtail Merida vs Scott vs...

Rekomendowane odpowiedzi

marcusling

Bierz tego Treka. Na nic nie można tam narzekać. Jak jest faktycznie dostępny. Czy ktoś wie czemu Trek do napędu XT wsadza jakieś inne korby a nie korbę XT?

Ta korba jest karbonowa i według producenta z zębatką 32t waży 425 g - to naprawdę bardzo mało. Chyba XX1 z zębatką waży więcej.

Edytowane przez marcusling
Odnośnik do odpowiedzi
TheJW

Pewnie to pokłosie problemów z dostępnością 12-tkowych korb Shimano, chociaż z tego co pamiętam, to dotyczyło to głównie XTR.

Albo po prostu chcieli wstawić karbonową korbę, żeby ładniej wyglądało na papierze, i ta była najtańsza.

Jakby co, mój znajomy ostatnio chwalił się, że ma na sklepie kilka sztuk tego Procalibra w obydwu kolorach.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, marcusling napisał:

1. Sprzedaż będzie malała bo ludzie w przeważającej masie będą po prostu ubożsi - do tego to zmierza. Rower to nie pierwsza potrzeba życiowe - a te główne drożeją jak szalone. Nieliczni ale to bardzo nieliczni będą dużo bardziej bogatsi. 

Od takich rozmówek jest inny temat ale jak już się pojawił taki temat to gdzie widzisz, że jest biedniej? Całą zimę u nas zamordować chcieli o otwarcie stoków, hoteli i knajp tak w tematyce około sportowej. Narty robią się coraz droższe a kolejki na stokach coraz dłuższe. Ludzie mają pełno kasy i zarówno na lans jak i przyjemność żałować nie będą. Kto był biedny i nie stać go było na rower za 3 tys dalej takim będzie. U reszty nie wiele się zmieni. Również w tematyce światowej. No chyba, że faktycznie coś walnie ale nie wydaje mi się. 

Wracając do tematu osobiście wybrał bym Scotta. Za różnicę skompletował bym sobie za jakiś czas na spokojnie fajne koła i na pewno nie karbon. Jakiś set na piastach i obręczach DT i już jest elegancko oraz tak samo na zawsze. Produkty Bontragera z piastami włącznie to nie jest jakieś wielkie cudo. Wolał by też Sida zamiast Fox'a tym bardziej, że to wersja Performance. 

Odnośnik do odpowiedzi
marcusling

Te koła w Treku mają szerokość 29 mm co jest rzadkością w rowerach HT za 18 tys , ważą dosyć sporo ale sama obręcz jest na pewno bardzo wytrzymała. Same wnętrzności można wymienić za stosunkowo małe pieniądze. Piasty na dt i szprychy później. Trek jednym słowem.

Tyfon79 Były kolejki bo okres tegoż jakże skrajnie okrojonego otwarcia był czy jest bardzo krótki. Stąd kolejki a nie stąd, ze ludzie mają pełno kasy. Gdyby były otwarte przez cały sezon to ludzi byłoby mniej. Bo ogólnie większość ma mniej pieniędzy i jest niepewna jutra. Jak ktoś nie widzi, ze w większości branż jest gorzej niż kilka lat temu to ja już nic nie poradzę. Podatki rosną - rosną, pieniądze drukują i rozdają na potęgę rozdają. Teraz aby gdzieś pojechać za granice to tekścik przed i po - dla kilkuosobowej rodziny to kilka tysięcy złotych dodatkowo. To zawsze się odbije. 

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, chudzinki napisał:

To ja należę do tego grona i jestem z tego faktu bardzo zadowolony, bo zaoszczędziłem na tym sporo kasy, czasu i nerwów.

Ja również :) Od czasu do czasu znajduję w domu kilka par spodni, T-shirtów, koszul i tym podobnych i słyszę: "Kochanie przymierz" :) Nie lubię tego jak diabli ale przynajmniej nie muszę się szwendać po galeriach :) Co jakis czas cos pasuje i zostaje.

Rynek nie znosi próżni, fajnie widzieć jak to się wszystko po nwemu układa :)

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
marcusling

Rozumiem, że dwa lata temu czy cztery nie mogłeś podobnie kupować spodni - wysyłkowo? pomijając, ze kupno spodni bez przymierzania nie jest sensowne. Co ma do tego obecna sytuacja? Możesz przerzucić się na kupno żywności - wysyłkowo - ciekaw jestem, czy będziesz zadowolony z pomidorków, których sam nie wybierzesz albo z kawałka mięsa, którego samemu w sklepie nie obejrzysz przed kupnem.? Naprawdę fajnie się wszystko układa - oby tak dalej.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak widzisz ciągle coś, jak nie koła to korba, jak nie przerzutka to amortyzator. Może zacznij z drugiej strony. Znajdź człowieka który w takiej kasie poskłada ci taki rower jaki chcesz. Zostaje tylko kwestia gwarancji. Ta producenta części pewnie będzie a składającego chyba też.

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, TheJW napisał:

Pewnie to pokłosie problemów z dostępnością 12-tkowych korb Shimano, chociaż z tego co pamiętam, to dotyczyło to głównie XTR.

Albo po prostu chcieli wstawić karbonową korbę, żeby ładniej wyglądało na papierze, i ta była najtańsza.

Jakby co, mój znajomy ostatnio chwalił się, że ma na sklepie kilka sztuk tego Procalibra w obydwu kolorach.

Dawaj namiary

Odnośnik do odpowiedzi
marcusling
27 minut temu, GrzeGT napisał:

Jak widzisz ciągle coś, jak nie koła to korba, jak nie przerzutka to amortyzator. Może zacznij z drugiej strony. Znajdź człowieka który w takiej kasie poskłada ci taki rower jaki chcesz. Zostaje tylko kwestia gwarancji. Ta producenta części pewnie będzie a składającego chyba też.

Złożyć to może wiele osób. Jak kolega dostarczy te elementy, które będzie chciał łącznie z ramą. No i tu zaczną się schody, dosyć strome. Bo tego nie ma od ręki albo tamtego. 

Niech kolega kupuje tego Treka jak jest kasa bo jak zacznie się marudzenie, że korba nie taka, lub piasty itd to nigdy nic nie kupi.

Odnośnik do odpowiedzi
Kemusi
Godzinę temu, wkg napisał:

Rynek nie znosi próżni, fajnie widzieć jak to się wszystko po nwemu układa :)

Jak rzeka, zawsze znajdzie sobie nowe ujście 

Odnośnik do odpowiedzi