Skocz do zawartości

[Odzież] rozmiar - dane a rzeczywistość


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakupić odzież online. Podoba mi się Scott RC AS Winter.

Przymiarka w sklepie jest niemożliwa bo u mnie takie sklepy pozamykane.

Czy możecie się podzielić doświadczeniami w wymiarowaniu odzieży? Czy tu też jest taki rozrzut jak z butami, że praktycznie nigdy nie kupuje się takich, jak się nosi normalnie? Chcę uniknąć tygodni wysyłek w jedną i drugą stronę gdyby nie pasowały.

Czy np. na hipka jak ja, 180cm i około 90kg będzie pasować niby właściwy rozmiar L czy jednak lepiej XXL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MajinRonin napisał:

Czy możecie się podzielić doświadczeniami w wymiarowaniu odzieży? Czy tu też jest taki rozrzut jak z butami, że praktycznie nigdy nie kupuje się takich, jak się nosi normalnie?

Ja nie mam rozrzutu z butami - wszystkie: cywilne, górskie, z 7 rowerowych, mam 44-45 i pomiędzy (np. 5.10 - 44 2/3). Ciuchy rowerowe, ale enduro nie szosowe, w 90% XL (188/90/114). Naciąłem się jedynie na kurtkę WS Crafta, bo XL wyglądała na mnie, jak po 2x młodszym bracie, z kolei bielizna XL pasuje idealnie.

Obstawiam, że z ciuchami szosowymi zawsze będziesz miał problem, bo z klatą 118 przy 180 cm nie łapiesz się w szosową posturę, a ciuchy są raczej obcisłe. Niektóre firmy (np. Gore Bike Wear) podają krój - slim/regular i ja do slim w ogóle nie podchodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, solar21 napisał:

Obstawiam, że z ciuchami szosowymi zawsze będziesz miał problem, bo z klatą 118 przy 180 cm nie łapiesz się w szosową posturę, a ciuchy są raczej obcisłe. Niektóre firmy (np. Gore Bike Wear) podają krój - slim/regular i ja do slim w ogóle nie podchodzę.

Na przykład DHB ma linię ciuchów "performance", która jest nieco obszerniejsza. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...