Skocz do zawartości
  • 0

Jaki rower wybrac


Gość Wojtek

Pytanie

Gość Wojtek

Czesc

Szykujemy sie na zakup nowego roweru dla zony.

Mamy wybrane trzy modele i trudno podjac decyzje co brac.

Wygoda jazdy porownywalna wiec pozostaje osprzet i solidnosc konstrukcji.  Moge posic o Wasze opinie?

UNIBIKE VIPER Ladies 2021  https://www.unibike.pl/viperlds.html    najtanszy

LIV ROVE 1DD https://www.liv-cycling.com/pl/rove-1-dd   najdrozszy

SCOTT Sub Cross 20 Lady  https://www.scott.pl/produkt/1178/8376/Rower-Sub-Cross-20-Lady cenowo pomiedzy powyzszymi dwoma

Budzet do 4 000 pln max.

Dziekuje za pomoc z gory

Pzdr, W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie, to w tej sytuacji należy kierować się wyglądem i komfortem jazdy. Jeśli wszystkie były mierzone i pozycja odpowiada, to wybrać ten, który najbardziej się podoba. :) Warto mieć na uwadze, że Unibike katalogowo waży aż 15 kg. Musicie sobie odpowiedzieć, jakie będzie zastosowanie tego roweru i czy waga ma aż takie znaczenie.

W kwestii solidności, to wszystkie wymienione są porządne.

Unibike ma bardzo dobre hamulce. Pozostałe są na podstawowych modelach, co nie znaczy, że są złe.
Liv ma korbę no-name, a z tymi bywa różnie - niektóre działają dobrze, niektóre są kapryśne i nie współpracują dobrze z przednią zmieniarką. Aha - korba jest dwurzędowa, to w mojej opinii zaleta. 3-rzędowych korb i tak 95% użytkowników nie potrafi poprawnie użytkować. :)
Scott, jak wspomniano wcześniej, ma sprężynowy widelec - słabo w tej klasie.

Różnice w cenie są i tak nieduże uwzględniając potencjalny rabat. Mimo dziwnej korby zdecydowałbym się chyba na Liv. Ale...czy są dostępne...? :)

Może się okazać, że właśnie dostępność będzie kluczowym i decydującym czynnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek

Dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi. 

Tak, wszytkie trzy rowery sa dostepne (jeszcze :-)) w sklepach i mielismy mozliwosc ich dosiadania.  idziemy wiec w kierunku unibike i Liv.   

Moze pojawia sie jeszcze jakies podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie inżynierowie to policzyli i działa??? Mi to się podoba, ale nie jestem pewien trwałości. Z drugiej strony bagażnik i jego ewentualne obciążenie wspiera się na dolnym mocowaniu, a to błotnikowe mocowanie ma zapobiegać przesuwaniu się całości  przód i tył.... Scott już tak od wielu lat majstruje, ale ci mają błotniki metalowe. Może to się sprawdza, większość i tak nie jeździ obładowana 20 kg sakwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dołożona badziewna biżuteria - dlatego wolałbym juz crossa i sam dokręcić bagażnik, lampki ... 

3 minuty temu, woojj napisał:

Widocznie inżynierowie to policzyli i działa???

To nie inżynierowie tylko księgowi. I nie - nie działa. Tylko wygląda i dzwoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wkg napisał:

dlatego wolałbym juz crossa i sam dokręcić bagażnik, lampki ... 

Ale większość tego nie zrobi i zawsze wychodzą jakieś problemy, a to błotnik za krótki, a to mocowania nie ma i trzeba kombinować (w sklepie powiedzą oczywiście, że się nie da), a to problem jakie lampki kupić, a to baterie... Myślę, że ktoś kupując taki rower (do miasta myślę idealny) chce wsiąść i jechać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wkg napisał:

I nie - nie działa. Tylko wygląda i dzwoni.

 

Oglądałem to z bliska i jest to przemyślane, działa i nie dzwoni. Parę rowerów w mojej okolicy z tym rozwiązaniem jeździ i ładnie to wygląda.

Często jest tak że to są patenty danego producenta, z błotniczkami w kolorze ramy. Całość robi efekt wizualny, za który klienci płacą.... jest znacznie ładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chudzinki napisał:

Myślę, że ktoś kupując taki rower (do miasta myślę idealny) chce wsiąść i jechać ;).

No tak, większośc ma małe wymagania, co nie oznacza, by doradzać złe konstrukcje. To się trzyma na bardzo małym ramieniu - będzie latać i dzwonić. A potem płacz jak się urwie pod obciążeniem. 

Wystarczy poczytać relacje z tripów - ludzie płaczą na bagażniki, jaki bagażnik to główny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wkg napisał:

Wystarczy poczytać relacje z tripów - ludzie płaczą na bagażniki, jaki bagażnik to główny temat.

wybór rozwiązań do rowerów wyprawowych to jest inna bajka......to tak jakby napisać że jedziemy na góralu za 2 tys.

Na tripa wybierasz bagażniki Tubusa, a jak się pomyśli to to rozwiązanie można w prosty sposób wzmocnić i będzie na tripy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sobek82 napisał:

Te bagażniki są w 99% niewykorzystane.

No to kupić crossa i nie dawać się naciągać.

Sorry, ale nie moge patrzeć jak wciska się naiwnym rowery z gównianym nibybagażnikiem w cenie porządnego Tubusa argumentując, że klient jest idiotą i i tak mu jest niepotrzebny więc może płacić za bylejakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chudzinki napisał:

Błędne rozumowanie.

Fiu, fiu .... odważnie :D

11 minut temu, chudzinki napisał:

Nie każdy potrzebuje tego samego w rowerze.

Dajże spokj. Wskazuje ewidentne błędy konstrukcyjne - atrapę. Nie piszę już o elektrowni zabierającej kilka % mocy dziewczynie która pewnie kręci średnio  60 W na wycieczkach, amortyzowanej sztycy łapiącej luzy po tygodniu u trzeszczącym, cięzkim regulowanym mostku :( Do tego piekielnie ciężki grzmot. 

11 minut temu, chudzinki napisał:

Wskaż gotowego crossa

Z pewnością sam umiesz znaleźć - to nie sztuka. Ale dla leniuszków:

https://www.radon-bikes.de/en/trekking-cross/cross/scart-light/scart-light-80-2021/ lub trochę drożej:

https://www.radon-bikes.de/en/trekking-cross/cross/scart-light/scart-light-90-2021/

Rowery o 3-4 kg lżejsze, w tej samej cenie wersja damka a skoro nie potrzeba bagażnika ?

I nie pisz prosze o cenie montażu lampek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ... "przyjdzie gupi i kupi" - to podstawowa zasada w tym segmencie. Obwiesić gównianą bizuterią i pchać ciężkie złomy za chorą kasę. To nie ja wygrałem tylko - mam nadzieję - przyszła wlaścicielka. Ten pierwszy cross tańszy o 100E i lżejszy o prawie 3 kg. Tyle kosztuje i znacznie mniej waży bagażnik Tubusa - to topowe bagażniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wkg napisał:

Sorry, ale nie moge patrzeć jak wciska się naiwnym rowery z gównianym nibybagażnikiem

To jest w pełni funkcjonalne rozwiązanie. Jest na rynku od wielu lat. 

Nie wszystko co jest zgodne z twoim wyobrażeniem to jedyne słuszne rozwiązanie.....bagażniki w rowerze już dawno nie służą do wożenia dzieci ;-))))

Takie same patenty masz w rowerach elektrycznych z akumulatorem na bagażniku, znaczy  działa.....

 

 

Ja sam jestem fanem przerabiania rowerów crossowych na wyprawowe, jak i składaniem rowerów od zera. Ale większość klientów ma to gdzieś. 

Mostki regulowane i sztyce amortyzowane to samo zło, ale klienci w tym segmencie rowerów chcą mieć i już, chcą aby był ładny i funkcjonalny- jest.

Nie ma sensu się nad tym doktoryzować. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, woojj napisał:

To jest w pełni funkcjonalne rozwiązanie.

Bzdura. 

Teraz, woojj napisał:

Mostki regulowane i sztyce amortyzowane to samo zło, ale klienci w tym segmencie rowerów chcą mieć i już, chcą aby był ładny i funkcjonalny- jest.

Tak, ale Ty patrzysz jak sprzedawca od wciskania kitu a my tu radzimy jaki rower będzie dla dziewczyny najlepszy a nie co chca masy. Mamy zupełnie inny punkt widzenia niestety. Ja kupuję - Ty sprzedajesz.

1 minutę temu, woojj napisał:

Ja sam jestem fanem przerabiania rowerów crossowych na wyprawowe,

To już nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, chudzinki napisał:

@Robsonn, pytanie, bo widzisz, że już Cię wysyłają na dalekie wyprawy ;): ilu kilogramowe przedmioty będziesz woził na bagażniku?

No właśnie i tu wyprzedziliście mnie z kolejny pytaniem. Co do tego bagażnika, bo z chęcią zabrał bym córkę na dołączanym foteliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...