Skocz do zawartości

[9000zl] Trek Procaliber 9.5 czy Giant Anthem 2 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

stoje przed zakupem roweru MTB w granicach 9000zl. Zainteresowalem sie 2 modelami i na pewno chcialbym wybrac jeden z nich, ale...no wlasnie pojawilo sie to ale...

Potrzebuje waszej pomocy i porady. Zaznacze ze potrzebuje roweru do amatorskiej jazdy po lasach i szutrach. Nie biore udzialu w maratonach, zawodach XC, itd..

Ktory z modeli mi polecicie, full czy hardtail? Do wyboru mam Treka Procaliber 9.5 na weglowej ramie i Gianta Anthem 2 2021.

Z gory dziekuje za wasza pomoc i opinie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Odpowiedz sobie jaki jest osprzęt w jednym i drugim rowerze, porównaj wagę i oceń jak ważna jest lekkość roweru w ogólnym rozrachunku. Jeśli szybkie pokonywanie terenu ala ścigany to Trek, jeśli mozolne przemierzanie terenu w komforcie to Giant.

Ponadto tak jak @kipcior napisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mondeus87 napisał:

full czy hardtail?

Ten Trek, to nie do końca HT. Oba mają bardzo podobny osprzęt(Deore M6100), Heble w szału nie ma i ja bym wymienił. Full - serwis dużo bardziej skomplikowany i więcej rzeczy może paść, ale... Wiadomo, Full, to Full, siedzisz jak na fotelu i dużo lepiej pokonuje przeszkody :D ,jego właśnie bym wybrał.

Za HT przemawia, dużo lepsza waga, dodatkowo Trek ma IsoSpeed, które jest środkiem pomiędzy HT i fulem. W sumie nie dziwie się twojemu dylematowi.

Tak czy inaczej co byś nie kupił, obie opcję bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Accent_Szaj napisał:

Ten Trek, to nie do końca HT. Oba mają bardzo podobny osprzęt(Deore M6100), Heble w szału nie ma i ja bym wymienił. Full - serwis dużo bardziej skomplikowany i więcej rzeczy może paść, ale... Wiadomo, Full, to Full, siedzisz jak na fotelu i dużo lepiej pokonuje przeszkody :D ,jego właśnie bym wybrał.

Za HT przemawia, dużo lepsza waga, dodatkowo Trek ma IsoSpeed, które jest środkiem pomiędzy HT i fulem. W sumie nie dziwie się twojemu dylematowi.

Tak czy inaczej co byś nie kupił, obie opcję bardzo dobre

Heble XT juz czekaja na montaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mondeus87 - dwa lata ujeżdżałem Gianta Anthema, bardzo fajny i wygodny rower, system Gianta Maestro naprawdę dobrze działa.

Rower był ze mną kilka razy w górach, a na co dzień jeżdżony po Wielkopolsce. Jednocześnie miałem HT Focusa Ravena , typowa maszyna XC ( jest jeszcze gdzieś w zakładce ,, Mania Lekkości,, ). Tak jak napisali Koledzy, jeżeli się nie ścigasz , to bierz Full-a. Piszę jako osoba która posiadała Full-a i HT , dodatkowo ściągałem się w maratonach. Gdybym dzisiaj stał przed podobnym dylematem i nie ścigał sie w maratonach kupiłbym bym Gianta .

Odnośnie IsoSpeed - od roku jeżdzę na Treku Domane ( dwa Isospeedy) i osobiście odczuwam różnicę w w pochłanianiu drgań w porównaniu do podobnych rowerów które posiadałem i mam porównanie ( Giant Defy, Focus Cayo) . Oczywieście za chwilę kilku Kolegów odpisze, że to Marketing, pewnie tak , ale  u mnie działa :)

Ps. Rower nie wymaga większego serwisu niż pozostałe rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za opinie. Dodam ze do dzisiaj jezdze na 16 letnim fullu, Trek Top Fuel 110 :) Generalnie nie znam odczuc z jazdy na Hardtailu wiec tym bardziej troszke sie sklaniam w strone Fulla a przyznam ze ten Anthem to bardzo ciekawa oferta w stosunku jakosci do ceny. Troszke obawiam sie wagi, 13.9kg to sporo, ale biorac pod uwage ze to rama aluminiowa to mozna powiedziec ze nawet dobry wynik. Dodatkowo w przyszlosci mozna sie pobawic w wymiane amortyzatora na lzejszy i zaoszczedzic jakies 0.5kg. Jestem przyzwyczajony do karbonu w moim treku i dlatego tez nie wiem czego oczekiwac od aluminium. Wiem ze Giant ma naprawdę wysokiej jakosci stop i zaawansowana technologie wiec raczej nie powinienem odczuc tu wiekszej roznicy przy jazdach po lasach w rekreacyjnym celu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Accent_Szaj napisał:

Trek ma IsoSpeed, które jest środkiem pomiędzy HT i fulem. 

Od razu widać, że nie miałeś nigdy styczności z IsoSpeed. Pisanie o tym wynalazku, że jest to "środek" pomiędzy HT a FS jest wierutną bzdurą. 

Miałem węglowego ProCalibra 9,7 oraz aluminiowego Procalibra 6. Oba z IsoSpeed, i musze powiedzieć że jego działanie jest, jakby to powiedzieć, iluzoryczne. O ile przy karbonowej ramie, gdzie trekowski węgiel dosyć ładnie "pracuje" ktoś może się nabrać, to przy aluminium nie ma żadnych wątpliwości. W szosie działa to w sposób zauważalny, ale szosa to inna bajka.  Jak chcesz "półśrodków" to bardziej SuperCaliber albo LUX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tomrok napisał:

Ja oddaję głos za Anthem 2. Po przesiadce a fulla jeździ się o wiele przyjemniej zwłaszcza w górach. Dodatkowo Anthem ma Recona z lagami 32, lepszym tłumikiem i jednak ciut lepsze hamulce.

dzieki za opinie, jesli chodzi o hamulce to bede tam wstawial XT, te juz czekaja na rowerek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mondeus87 Ten Trek jest tragiczny. Dać 9tys za rower z tak badziewną specyfikacją.... nie idzcie tą drogą! Rozumiem ze masz starego Treka, jestes zadowolony i stąd zainteresowanie takim wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to nie widzę większego sensu by wydawać aż tak dużo pieniędzy. Okolice 10tys to naprawdę dużo, starczy spokojnie na to by kupić dwa rowery - i fajnego fulla i fajnego gravela. W porównaniu do 16letniego fulla różnica i tak będzie ogromna a posiadanie dwóch rowerów otwiera przed Tobą zupełnie nowe rowerowe doznania

Jeśli w grę wchodza tylko te modele które podałeś to Giant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mondeus87 napisał:

bede tam wstawial XT

To zacnie :D

5 godzin temu, bogus92 napisał:

HT jedzie się jak na fullu.

Broń Boże, nic takiego nie napisałem. Napisałem tylko, że to nie jest 100% HT.

W dalszym Ciągu, tak jak pisałem - Ja wybrałbym Giant. Trek na pewno będzie lepiej podjeżdżał i będzie lepszy na długie jazdy. Za to Giant na zjazdy bez porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....czy muszę jeździć na wszystkim ???? Nie będę gnoił Boreas-a tylko dlatego że mi się nie podoba, ale zawsze będzie taki dylemat- czy wziąć dwa najtańsze rowery czy 1 topowy.

Giant Anthem to świetna sprawdzona konstrukcja. I wolę takie rozwiązanie niż dwa niskobudżetowe rozwiązania. 

Robię w branży rowerowej jakieś 25 lat i mogę być lekko zmanierowany....;-) 

.....osobiście jak miałbym wydać na nowy rower około 10 tys, to byłby to stalowy hardtail, lub stalowy gravel. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspomniałem właśnie dlatego że jeździłem I zrobił na mnie super wrażenie. Najbardziej chyba rama bo ma piękne spawy, wygląda jakby miała kosztować 2x tyle.  "Zaznacze ze potrzebuje roweru do amatorskiej jazdy po lasach i szutrach. Nie biore udzialu w maratonach, zawodach XC, itd.." 

Gdyby jeszcze ten Giant był rzeczywiście topowy.. a choćby koła ma słabsze niż w tym xc100s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...